Portal - Szczawnica
Strona główna / Samorząd uczniowski
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Samorząd uczniowski

 

ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Przewodnicząca: Martyna Bednarczyk

Zastępca przewodniczącej: Anna Nieć

Skarbnik: Wiktor Wiercioch

Sekretarz: Oliwia Żabińska

Członkowie: Denis Madeja

Bartłomiej Majerczak

Piszczek Mikołaj


RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Amelia Żabińska

Weronika Pełczak

Jakub Zachwieja

Katarzyna Chybowska

Monika Lizoń

Julia Wolfram


OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Pan Jacek Pietrzak – nauczyciel wychowania fizycznego

Pani Marta Tabasz – pedagog szkolny


RZECZNIK PRAW UCZNIA:

Pani Jolanta Kaliszczak

Dawid Znyk


     
Działalność Samorządu Uczniowskiego
 
Rok szkolny 2016/ 2017

Wieczór, który wytłumaczysz wzorami i liczbami czyli Małopolska Noc Naukowców

W piątek 30.09. wyjechaliśmy do Krakowa na Małopolską Noc Naukowców. Oferta była bardzo bogata. Swoje mury dla zwiedzających otworzyły wszystkie instytucje zajmujące się nauką. Niestety my, ze względu na ograniczoną ilość czasu, musieliśmy wybrać spośród oferty to, co nas najbardziej interesuje. Najpierw udaliśmy się na Uniwersytet Jagielloński, gdzie zgłębiliśmy tajniki fizyki uczestnicząc w pokazach oraz warsztatach przygotowanych przez studentów i pracowników uczelni. Zostaliśmy zaproszeni do „Laboratorium Frankensteina”, dowiedzieliśmy się, jak stworzono dźwięki do „Gwiezdnych Wojen” oraz wzięliśmy udział w „Turnieju Eksperymentów”. Zmierzyliśmy się z wiedzą studentów matematyki rozwiązując zagadki i łamigłówki matematyczne. Informatycy zaprezentowali nam roboty, które w domowych warunkach możemy samodzielnie skonstruować, a przy pomocy specjalnej aplikacji nawet uruchomić. Naukowcy cierpliwie odpowiadali na nasze pytania, czasem pewnie dla nich wydawały się dziwne, ale dla nas były one zupełnie poważne. Zwiedzaliśmy również Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie mieliśmy okazję doświadczyć na własnej skórze, jak działają prawa fizyki, balansując na platformie równowagowej, kręcąc się na karuzeli fizyki czy próbując utrzymać równowagę na kiwaczkach - równoważniach.To niewiarygodne, że cały nasz pobyt na Małopolskiej Nocy Naukowców można przedstawić w liczbach i wzorach matematyczno-fizycznych, ale emocji, które nam towarzyszyły nie da się opisać.Do Szczawnicy dotarliśmy około pierwszej w nocy z mocnym postanowieniem przykładania się do nauk ścisłych. Małopolska Noc Naukowców organizowana jest od 10 lat i ma na celu propagowanie nauki oraz prezentowanie pracy naukowców. Tylko w tym, jednym dniu w roku badacze wychodzą ze swoich laboratoriów i chwalą się doświadczeniem i osiągnięciami. /Weronika Błażusiak/


Święto Ulicy Szalaya

W sobotę 17.09. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Ulicy Szalaya. Uroczystości rozpoczął korowód, który wyruszył z placu przy DT Halka ulicą Szalaya do Starego Dworu Szalayowskiego. W czasie marszu prezentowane były godła Szalayowskie, które zdobią niektóre domy naszego miasta. Przy Dworku mieliśmy okazję wysłuchania przemówienia kustosz Muzeum Pienińskiego – pani Barbary Węglarz. Pani kustosz opowiedziała historię dworu oraz przeprowadziła nasz szlakiem wyjątkowych mieszkańców ulicy Szalaya oraz nieznanych miejsc znajdujących się przy tej ulicy, a po których nie ma już śladu. Ulica Szalaya to niezwykła ulica pełna tajemnic. Z ogromną ciekawością śledziliśmy opowieść p. Węglarz. Spotkanie przy Dworze Szalaya było okazją do wysłuchania koncertu Orkiestry Dętej, w której szeregach znajdują się również nasi uczniowie oraz kapeli Jaworcanie. Uczestniczyliśmy również w uroczystości wręczenia panu Janowi Malinowskiemu Medalu Szalayowskiego za wkład w kultywowanie i rozpowszechnianie kultury górali szczawnickich. Święto Ulicy Szalaya było jednym z wydarzeń włączonych w uczczenie 140 rocznicy śmierci Józefa Szalaya twórcy uzdrowiska. /Weronika Błażusiak/ Zdjęcia>>>

Zdjęcia w galeriiRok szkolny 2015/2016
 

 

10 lat nosimy chlubne imię ks. prof. Józefa Tischnera
 W środę 25 maja nasze gimnazjum obchodziło dziesiątą rocznicę nadania mu imienia ks. prof. Józefa Tischnera. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Wojciecha. Następnie, przy muzyce Kapeli Białopotocanie, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się na dalsze świętowanie do szkoły.
          W murach gimnazjum odbyła się uroczysta akademia. Zgodnie z tradycją rozpoczęła się ona od odśpiewania  hymnu szkoły.
Pan Dyrektor przywitał zaproszonych gości: dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, osoby, dzięki którym szkoła nosi imię  ks. prof. Józefa Tischnera oraz  Sekretarza Miasta i Gminy Szczawnica - pana Tomasza Ciesielkę. Następnie została przypomniana historia gimnazjum, osiągnięcia, ważne wydarzenia oraz  dyrektorzy zarządzający szkołą przez ostatnią dekadę. Pan Dyrektor wręczył pamiątkowe statuetki osobom, które przyczyniły się do tego, że patronem szkoły został ks. prof. Józef Tischner. Podczas akademii zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy brali udział w projektach „Kumulacja Aktywności” oraz „Szkoła Demokracji”. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy napisanych przez  gimnazjalistów. Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn Szkół Tischnerowskich. Uroczystość poprowadzili nasza Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Węglarz oraz Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Michał Ciesielka.
Ta uroczystość była okazją do uhonorowania p. Jacka Żebrackiego medalem „Za Zasługi dla Sportu” przyznawany przez Ministra Sportu osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz sportu.
Po zakończeniu części oficjalnej obchodów przed szkołą czekały na uczniów grill oraz ścianka wspinaczkowa. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali nauczyciele w-f i ratownicy GOPR zarazem – p. Jacek Żebracki i p. Jacek Piotrowski.
/Weronika Błażusiak/

W centrum gwiezdnych wojen
Dnia 18 grudnia 2015 roku była polska premiera „Gwiezdnych wojen: Przebudzenie Mocy.” Oczywiście nie mogło na niej zabraknąć nas, miłośników gwiezdnej sagi. Kilkunastoosobowa ekipa wyjechała do kina na seans. Seans odbył się w systemie 3D, co podniosło walory efektów specjalnych. Film tak jak myśleliśmy był naprawdę gratką dla nas. Każdy z nas otrzymał w prezencie pamiątkowy plakat.
/Michał Ciesielka/

Noc filmowa
Miłośnicy sagi „Gwiezdne wojny” spotkali się w nocy 4/5 grudnia w naszym gimnazjum. Nocny maraton był wstępem do premiery kolejnej części filmu, na którą się wybieramy. Chętni uczniowie zgromadzili się w szkole ubrani w koszulki lub posiadali elementy, które wskazywały, że kosmiczne przygody bohaterów nie są im obce. Między filmami można było się napić ciepłej herbaty i jak podsłuchałam wymieniać wrażenia na temat filmów. Niestety nie udało się nam obejrzeć wszystkich części ale te, które obejrzeliśmy, pozwoliły, aby bez przeszkód zobaczyć najnowszą siódma część. Nocny Maraton Gwiezdnych Wojen został zorganizowany w ramach projektu Noc w gimnazjum.
/Katarzyna Węglarz/


Szkolne Koło Caritas
W tym roku szkolnym rozpoczęło w naszej szkole działalność Szkolne Koło Caritas. W niedzielę na mszy o godz. 12:00 uczniowie zostali oficjalnie przyjęci w poczet wolontariuszy Caritas. Podczas kazania sprawujący Eucharystię Zastępca Dyrektor Caritas ks. Krzysztof Majerczak przybliżył młodzieży postać bł. Karoliny Kuzkówny, życzył im również wytrwałości w sprawowaniu obowiązków wolontariuszy. Pan Dyrektor naszego gimnazjum otrzymał z rąk ks. Dyrektora akt powołania koła. Bardzo ważnym punktem było zawierzenie wolontariuszy Bożej opiece oraz wręczenie im legitymacji. Powstanie Szkolnego Koła Caritas wpisuje się tradycje wolontariatu w szkole. Uczniowie naszego gimnazjum miedzy innymi: od lat wspomagali parafialny oddział Caritas w zbiórce podczas zbiórek żywności, odwiedzali najstarszych mieszkańców Szczawnicy w ramach akcji „Senior”, pomagają Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci w przygotowaniu paczki świątecznej dla wybranego dziecka. Obecnie w działalności wolontariatu działają 24 osoby.
 
/Weronika Błażusiak/

 

Wieczór wróżb i magii, czyli Andrzejki
26 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Doskonale bawiliśmy się przy naszych ulubionych utworach. Znalazł się również czas na spokojniejsze tańce. Wielu dżentelmenów skorzystało z okazji, prosząc dziewczyny do tańca. Zabawa andrzejkowa nieodzownie kojarzy nam się z wróżbami. Nie inaczej było i tym razem. Można powróżyć z m.in. wosku, kart oraz kubeczków. Gdy zmęczenie dało nam się we znaki mogliśmy odpocząć w mini kawiarence. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Imprezę prowadzili wodzireje, pani Lila i pan Mariusz, specjaliści od dobrej zabawy.
 
/Weronika Błażusiak/

IV KOROWÓD ŚWIĘTYCH
W piątek 30.10.2015 ulicami Szczawnicy przeszedł 4 Korowód Świętych organizowany przez oddział Akcji Katolickiej oraz Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera . O godz. 16.00 w budynku gimnazjum odbyła się wspólna modlitwa prowadzona przez ks. Piotra Dydo-Rożnieckiego. Każdy z uczestników dostał na pamiątkę odcisk pieczęci z logiem Korowodu. Część osób biorących udział w przemarszu była ubrana w stroje symbolizujące wybranych świętych. Następnie korowód wyruszył w drogę do kościoła. Przemarsz uświetniała swoim śpiewem młodzież ze szczawnickiego gimnazjum oraz schola parafialna. Po drodze uczniowie gimnazjum przedstawili krótki program słowno - muzyczny. W kościele św. Wojciecha odbyło się czuwanie przy relikwiach świętych: Św. Jana Pawła II,  Św. Klary oraz Św. Antoniego Padewskiego. Następnie zebrani uczestniczyli we Mszy. Św. oraz  Różańcu. W trakcie  uroczystości zostały przedstawione również życiorysy świętych. Korowód Świętych to wspólna akcja naszego gimnazjum oraz Akcji Katolickiej naszej parafii. 
/Weronika Błażusiak/


Święto Edukacji Narodowej
14 października w polskich szkołach  obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej. Również w naszym Gimnazjum odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Po odśpiewaniu hymnu szkoły wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia dyrektora - pana Sebastiana Walosczyka. Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Monika Mastalska, złożyła życzenia nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły. Zgromadzeni na uroczystości wysłuchali wierszy mówiących o wyborze drogi życiowej recytowanych przez uczniów oraz piosenek przygotowanych przez szkolne koło muzyczne pod opieką pani Danuty Urban. Obejrzeliśmy również skecze obrazujące w żartobliwy sposób dzień z życia ucznia. W trakcie Tej uroczystości do naszej wspólnoty uczniowskiej zostali przyjęci pierwszoklasiści, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Przed akademią przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, w imieniu uczniów naszej szkoły, złożyli Panu Dyrektorowi, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzenia i wręczyli ręcznie przygotowane drobiazgi, aby przypominały Im o naszej wdzięczności. 
/W. Błażusiak/

Wybory do SU 
 
30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń naszej szkoły oddal głos na trzech kandydatów do Szkolnej Rady Samorządu Uczniowskiego oraz dwa głosy na kandydatów na opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się zgodnie z regulaminem. Nad poprawnością  przebiegu wyborów czuwała komisja wyborcza, która  później liczyła glosy. 
/Katarzyna Węglarz/ 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x