Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Grudzień
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Wigilia

Na kilka dni przed Świętami, grono pedagogiczne, pracownicy administracji, uczniowie i członkowie komitetów szkolnych, spotkali się przy wigilijnym stole, by złożyć sobie życzenia i połamać się opłatkiem. Spotkanie rozpoczęto koncertem kolęd i prezentacją poezji o tematyce świątecznej. Opłatki poświęcił katecheta, ks. Andrzej Seidler. Dyrektor Gimnazjum wspomniał o wielu osiągnięciach uczniów w pracy pozalekcyjnej, jak udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, przedsięwzięciach sportowych, kulturalnych. Rzecz warta podkreślenia, nie tylko na szczeblu szkolnym, ale również powiatowym i ogólnopolskim. Miłe słowa skierowane zostały do Rodziców, którym podziękowano za aktywny udział w życiu szkoły, poprzez zainteresowanie i pomoc w jej codziennej pracy. Do wszystkich uczestników spotkania dyrektor skierował życzenia świąteczne i noworoczne. Przyłączyła się do nich, obecna na spotkaniu pani wizytator z nowotarskiej delegatury kuratorium, Beata Wyrostek. W spotkaniu aktywnie wzięli udział członkowie zespołu „Juhasy”, uświetniając je swoim występem, z programem kolęd i pastorałek.

Jasełka
16 grudnia 2002 r. w bibliotece szkolnej odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów kółka teatralnego. Przygotowaniem jasełek gimnazjalnych zajęła się Pani Małgorzata Tkacz. W świątecznej scenerii, w blasku choinki stanęła szopka. Oprócz Świętej Rodziny pojawili się Trzej Królowie, aniołowie zwiastujący Dobrą Nowinę oraz diabełki przestraszone wieścią o narodzinach Zbawiciela. Uczniowie przedstawili także historię opłatka – „magicznego chleba”, bez którego nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie staropolskim zwyczajem młodzi aktorzy złożyli wszystkim przybyłym życzenia Wesołych Świąt oraz zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. W Jasełkach wystąpili: Wioletta Nowak, Ewa Tokarz, Adrian Ślimak, Grzegorz Pałka, , Grzegorz Pałka, Ania Bochnak, Kasia Cygler, Agata Jagieła, Milena Warzecha, Ania Nowak, Paulina Maślanka, Klaudia Pojasek, Magdalena Sajdak.

Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres roku. Przedświąteczny nastrój panował także w szkole. Sale lekcyjne zostały pięknie przystrojone kolorowymi ozdobami, gałązkami świerku, choinkami. Biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz ręcznie wykonanych kartek świątecznych, z którego dochód został przeznaczony na zakup lektur szkolnych. Uczniowie pracowali nad przygotowaniem stroików, które wzięły udział w konkursie, zorganizowanym przez szkolny Samorząd. 20 grudnia uczniowie składali swoim nauczycielom i wychowawcom życzenia, łamiąc się opłatkiem. W klasach odbywały się „Wigilie” i wspólne kolędowanie.
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x