Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Luty
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Dni otwarte szkoły

Dni otwarte szkoły. Wszystkich rodziców zapraszamy na konsultacje z nauczycielami i wychowawcami. W I środę miesiąca dyżurują nauczyciele przedmiotów humanistycznych: - języka polskiego, języka angielskiego, historii, informatyki. W II środę każdego miesiąca dyżurują nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: - matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, wf. Dyżury pełnione są w godz. 16-17. Lekcje otwarte. Rodzice mają możliwość uczestniczenia w lekcjach otwartych prowadzonych przez nauczycieli gimnazjum. Termin uczestnictwa należy uzgodnić z wychowawcą. Serdecznie zapraszamy.

Egzaminy kompetencji
Uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnych egzaminów kompetencji.19 lutego br. mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z przedmiotów humanistycznych. 20 lutego pisali egzamin z części matematyczno-przyrodniczej. Nad przebiegiem egzaminu czuwały powołane w tym celu komisje. Sami uczniowie wyrażali zadowolenie w związku z możliwością przystąpienia do egzaminów próbnych. Są one przede wszystkim sprawdzianem wiedzy i umiejętności, ale także umożliwiają uczniom poznanie strony formalnej ważnego dla nich egzaminu właściwego.

Snowboarderzy na start

W piątek 11 lutego 2003 roku została rozegrana Gimnazjada Powiatu Nowotarskiego w Snowboardzie. Zawody odbyły się w Rabce na stoku „Palczakówka”. Gimnazjum w Szczawnicy było reprezentowane przez 14 chłopców i 2 dziewczęta. W bardzo mocno obsadzonej konkurencji chłopców wysokie, 5 miejsce zajął uczeń szczawnickiego gimnazjum, Maciej Opiela, a Rafał Partyka był 8. Kolejne lokaty chłopców z naszego gimnazjum: Bartosz Siekierski – 13, Artur Porowski – 15, Wiktor Mikołajczyk – 17, Jakub Ossowski – 20, Rafał Bańkosz – 22, Andrzej Bandyk – 26, Andrzej Pałka – 31, Grzegorz Salamon – 32, Bartosz Kanclerski – 41. Wśród gimnazjalistek bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Rychtarczyk, która zajęła w swojej kategorii 8 lokatę. Druga z naszych zawodniczek, Olga Gomułka, była 19. W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Kowalczyk, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Szczawnicy. Tomek zwyciężył w swojej kategorii, nie pozostawiając swoim rywalom wątpliwości, kto był najlepszy. Podczas Gimnazjady Powiatowej prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Zaledwie jednym punktem przegraliśmy z gimnazjum rabczańskim, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna z Nowego Targu. opracował Jacek Żebracki.

Zawody w snowboardzie

Wojewódzki etap zawodów snowboardowych. 21 lutego uczniowie gimnazjum wyjechali do Rabki na wojewódzki etap zawodów snowboardowych. Szkołę reprezentowała trójka dziewcząt: Ola Gomułka, Agnieszka Wójcik i Katarzyna Rychtarczyk oraz pięciu chłopców: Maciej Opiela, Jakub Ossowski, Rafał Partyka, Artur Porowski i Bartosz Siekierski. Oto ich wyniki: K. Rychtarczyk – 8 miejsce, A. Wójcik i O. Gomułka – 24 miejsce, ex equo, A. Porowski – 11., J. Ossowski – 14., M. Opiela – 18., R. Partyka – 21., B. Siekierski – 42. Dwa brązowe medale. 15-16 lutego br. odbywały się Mistrzostwa Juniorów w Snowboardzie, w Szczyrku. Wzięli w nich udział dwaj uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy: Wiktor Mikołajczyk i Paweł Zachwieja. Chlubę szkole przyniósł W. Mikołajczyk, zdobywając dwa brązowe medale. Jeden w konkurencji half-pipe, drugi w kombinacji (punkty z half-pipe i slalom). opracowała Renata Zachwieja

Szkolne kuligi

W okresie zimowym poszczególne klasy II z Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy organizowały sobie kuligi. W tych wycieczkach uczestniczyły klasy II A, II B, II C, II E, II F. Najlepszymi regionami do urządzania kuligów w okolicach są „Jaworki”, „Biała Woda” i „Sewerynówka”. W tym roku nasypało dużo śniegu i leżał on całą zimę, dlatego nie było problemów z pogodą. Klasa II A z wychowawcą Panem Robertem Dębskim dnia 26 II 2003 roku pojechali na kulig do Jaworek gdzie mieli także zorganizowane ognisko z kiełbaskami. Klasa II B 17 II 2003 roku pod opieką Pana Jacka Piotrowskiego miała zorganizowany wyjazd na Białą Wodę gdzie mogli korzystać z stołu do tenisa stołowego mieli też ognisko i zabawy na śniegu. Również klasa klasa II C z Panią Katarzyną Ciesielką pojechała na Białą Wodę. {21 II 2003 rok} Pani Renata Zachwieja wraz z Klasą II E pojechała 04 III 2003 na Sewerynówkę. Jako jedyna klasa II F miała zorganizowany kulig z noclegiem i poza granicami miasta Szczawnica. Klasa Pani Anny Ratułowskij wyjechała busem ze Szczawnicy do Niedzicy. Bawili się bardzo dobrze gdyż mieli dyskotekę, kulig, i zabawy na śniegu.{27-28 II 2003 rok}

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x