Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Listopad
Niedziela - 19 sierpnia 2018 Emilii, Julinana, Konstancji     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
III Szczawnickie zaduszki

"Nie umarł ten, kto po sobie zostawił dobrą pamięć"

Dnia 09.11.2003 w remizie OSP odbyły się III Szczawnickie Zaduszki. Udział brali uczniowie gimnazjum i SP nr 2. Uczniowie Szkoły Podstawowej wspominali zmarłych kapłanów, siostry zakonne, nauczycieli i poległych na Przysłopie( M.Ratu-łowska, P. Szlaga, M. Polak). Młodzież gimnazjum ( M. Zachwieją, B. Smaga, M. Warzecha, O. Gomułka, K. Zacher, K. Śliwa, N. Szczepaniak, J. Pawłowska, G. Pośpieszałowska) recytowała wiersze poświęcone pamięci ludzi wspominanych. Całość przygotowała P. A. Ratułowska i Ks. L. Wieczorek.

85 rocznica Odzyskania Niepodległości


11 listopada
85 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież gimnazjum uczciła, uczestnicząc w uroczystościach państwowych przy Pomniku Pamięci Narodowej, a także we Mszy Ś w. za ojczyznę. W szkole z tej okazji odbył się uroczysty apel pt. Zmartwychwstanie Ojczyzny przygotowany przez P. A. Szczepaniak i P. E. Zachwieję. Nie zabrakło historii, okolicznościowych wierszy i patriotycznych pieśni

Montaż słowno - muzyczny w Jaworkach
15 listopada w Kościele w Jaworkach odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy w ramach montażu słowno- muzycznego pt. Zmartwychwstanie Ojczyzny w związku z 85 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach uczestniczyli recytatorzy przygotowani przez P. A. Szczepaniak (K. Węglarz, P. Kaczmarczyk, F. Georgiew, N. Ptak, A.Polaczyk, S. Słowik, S. Stec, Ł. Oleś, K. Kulig i M. Kotarba), a także uczniowie Szkoły Muzycznej. Występ wzbudził żywe zainteresowanie, a organizatorzy i młodzież otrzymali gorące podziękowania.

WIECZÓR WSPOMNIEŃ


Dnia 26.11.2003 młodzież Publicznego Gimnazjum pod kierunkiem p. D. Owsianki i p. M. Piotrowskiej przygotowała Pierwszy wieczór wspomnień. Na uroczysty wieczór zostali zaproszeni Dyrekcja, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz emerytowani pracownicy szkoły.
Zgromadzeni wysłuchali pięknych wierszy i nastrojowych piosenek. Uroczystość oddawała nastrój listopada, czyli miesiąca, w czasie którego szczególnie wspominamy tych wszystkich, których nie ma już w naszym gronie. W czasie spotkania wspominani byli poprzedni dyrektorzy, nauczyciele, księża i pracownicy szkoły. Każdy uczestnik miał także możliwość przekazania swoich osobistych wspomnień i refleksji. Ponury, listopadowy wieczór upłynął w atmosferze serdeczności i życzliwości.

XIV Podhalański Przegląd Piosenki Religijnej


29 listopada 2003r Zespół Pieśni i Tańca „Juhasy" zdobył I miejsce, uczestnicząc w XIV Podhalańskim Przeglądzie Piosenki Religijnej SACROSONG w Nowym Targu.
W festiwalu wzięło udział 750 wykonawców w 46 zespołach, wokalno-instrumentalnych, zespołów chóralnych i solistów. Sacrosong był darem dla Ojca Świętego z okazji jego 25 lecia pontyfikatu.
Festiwal w tym roku po raz pierwszy objął swoim zasięgiem całą południową Polskę. Na scenie swoje umiejętności wokalne i instrumentalne prezentowali młodzi artyści z całego Podhala, Pienin oraz z Krakowa, Nowego Sącza, Zembrzyc, Grybowa, Podsto-lic, Mszany, Radziszowa, Sułkowic. Głównym organizatorem była Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Współorganizatorami były urzędy; miasta i gminy Nowego Targu oraz miejscowy Miejski Ośrodek Kultury.
Zespół „Juhasy” zaśpiewał trzy utwory; na góralska nutę „Zaśpiewajmy Bogu", oraz „Dziękuję Ci Boże" i „Panno pszeniczna". Ostatni utwór zespół wykonał na koncercie laureatów. Występ  ten znalazł uznanie nie tylko w ocenie jurorów, ale i samej publiczności, która wyraziła to długimi brawami. Zespół został zaproszony do udziału w kolejnym, jubileuszowym XV Sacrosongu.

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x