Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Grudzień
Poniedziałek - 18 czerwca 2018 Elżbiety, Marka, Pauli     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w siatkówce

KOLEJNY SUKCES SPORTOWY GIMNAZJUM W SZCZAWNICY!

W Rabie Wyżnej odbyły się mistrzostwa powiatu nowotarskiego w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Zawody przeprowadzono 15-16.12.03r  a organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rabce Zdroju. W  rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów, które w pierwszym etapie walczyły w dwóch grupach eliminacyjnych. Zwycięscy z poszczególnych grup spotkali się w finale.
    
          W kategorii chłopców tytuł mistrza powiatu nowotarskiego niespodziewanie wywalczyła drużyna z Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Podwilku a trzecie Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. Szczawniccy gimnazjaliści będą reprezentować powiat nowotarski na zawodach międzypowiatowych w Myślenicach.
     Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Andrzej Pałka, Jacek Pietrzak, Rafał Wiercioch, Sebastian Kot, Norbert Klos, Mateusz Dutka, Rafał Ciężkowski, Szymon Wójcikiewicz, Marcin Nowak, Rafał Partyka, Jacek Olędzki. Opiekun – Jacek Żebracki.

       W kategorii dziewcząt Gimnazjum Publiczne w Szczawnicy zajęło 4 miejsce ulegając w meczu o 3 miejsce Lipnicy Małej 2-0 (15-9, 16-14). Pierwsze miejsce zajęły siatkarki z Gimnazjum w Rdzawce a drugie Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.
       Szczawnicki zespół wystąpił w składzie: Agnieszka Pluta, Olga Pluta, Paulina Gabryś, Olga Gomułka, Ewelina Hajduk, Agnieszka Gruca, Zofia Czerwińska, Sylwia Stec, Monika Warzecha, Magdalena Strzelec, Natalia Kowalczyk, Dominika Tokarczyk. Opiekun – Dorota Cebula.

ŚWIADEK MIŁOŚCI


Młodzież z Gimnazjum zaprezentowała montaż słowno - muzyczny zatytułowany „Świadek miłości", poświęcony osobie Jana Pawła II. Program przeplatany fragmentami wypowiedzi papieża, wierszami oraz pieśniami religijnymi w wykonaniu uczniów, ukazał niezwykłość zarówno samej osoby Jana Pawła II jak również Jego pontyfikatu. Apel był nie tylko nawiązaniem do nie tak dawno obchodzonej rocznicy, ale także przypomnieniem o tym, co stanowi pełnię człowieczeństwa.
Podczas apelu zabrzmiały słowa ukochanej przez papieża „Barki" w wykonaniu uczniów z koła teatralnego i polonistycznego. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia na zakończenie uczniowie zaśpiewali góralskie kolędy. W uroczystym apelu wystąpili: Magdalena Sajdak, Kasia Cygler, Ania Bochnak, Paulina Maślanka, Maria Sopata, Monika Sopata, Justyna Zaród, Mateusz Myszk, Grzegorz Świerczek, Wiktor Mikołajczyk, Natalia Ptak, Ewe-lina Hajduk, Dorota Kuchta oraz Agnieszka Wójcik. Program został przygotowany przez P. K. Ciesielkę i M. Tkacz.

 

SPOTKANIE WIGILIJNE


18. 12. na sali gimnastycznej gimnazjum zebrali się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście, żeby uczestniczyć w przedświątecznym wieczorze wigilijnym. Przy smakowicie zastawionych stołach zgromadzeni wysłuchali wierszy i kolęd przygotowanych przez młodzież gimnazjum i Zespół Pieśni i Tańca Juhasy. Przygotowaniami tego uroczystego spotkania zajmowały się p D.Owsianka, p M.Piotrowska i p E.Zachwieją, a także rodzice. Wieczór upłynął w serdecznej atmosferze życzeń, dzielenia się opłatkiem. Dyr. Szkoły, P. J. Czają złożył serdeczne podziękowania organizatorom i uczestnikom, życząc wszystkim zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Eliminacje do XXVIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy


W Publicznym Gimnazjum odbyły się eliminacje do miejskiego konkursu, który wyłoni reprezentacje na zbliżający się XXVIII Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy w Białym Dunajcu. W eliminacjach wzięło udział 18 uczniów.
Recytatorów przygotowała p Anna Ratułowska. Jury w składzie: Jacek Piotrowski, Danuta Owsianka i
Magdalena Piotrowska oceniało popisy naszych gimnazjalistów. Do udziału w miejskich eliminacjach zakwalifikowało czterech recytatorów i dwóch gawędziarzy.
Najwyższe noty otrzymali: Ewa Zachwieją z kl. III, Artur Szczepaniak z kl. Ie, Milena Warzecha z kl. IIIf, Magdalena Biel z kl. Ie, Dorota Kuchta z kl. Ie. Gawędziarze: Olga Gomułka z kl. IIId i Ewa Gomulka z klasy Ie.

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x