Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Rok szkolny 2004/2005 Wrzesień
Niedziela - 19 sierpnia 2018 Emilii, Julinana, Konstancji     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Bliżej poezji

23 września młodzież gimnazjum spotkała się z Elżbietą Wojtyś, poetką przebywającą w Szczawnicy. Spotkanie zorganizowane było w bibliotece gimnazjum. Uczestnicy wysłuchali wierszy i reportaży o Szczawnicy oraz historii dotyczących Kalisza, rodzinnego miasta poetki. Mieli także możliwość zadawania pytań, prowadzenia rozmowy, poznawania procesu powstawania tekstu. W spotkaniu uczestniczyły nauczycielki języka polskiego:
P. B. Kowalska, P. K. Ciesielka, P. R. Zachwieja oraz uczniowie interesujący się poezją.

Powiatowe Biegi Przełajowe

Dnia 30.09.2004r braliśmy udział w powiatowych biegach przełajowych w Nowym Targu. Naszą szkołę reprezentowali nst. uczniowie:

- dziewczyny – Skupień Sylwia, Ciesielka Ewelina, Tokarczyk Dominika, Symela Monika, Cabała Katarzyna, Piszczek Ewelina, Świerczek Elżbieta, Ciesielka Angelika, Sarata Aleksandra, Wójcik Danuta.
- chłopcy – Kwiatek Grzegorz, Kudłacz Damian, Kasprzak Karol, Zasadni Andrzej, Kamiński Damian, Kordas Jakub, Sarata Jakub, Matusik Marcin, Gębala Hubert.
Wsród dziewczyn najlepszą była Skupień Sylwia z klasy IIc – 27 miejsce; natomiast w grupie chłopców Zasadni Andrzej również z klasy IIc – 5 miejsce. Andrzej zakwalifikował się do wojewódzkich zawodów w biegach przełajowych, które odbyły się w Krakowie.
Opiekunami byli: p. Dorota Cebula i p. Jacek Żebracki.

Goście z Perleberga

W dniach 20.09-24.09 gimnazjum gościło 14 -osobową grupę z niemieckiego miasta partnerskiego w ramach współpracy polsko- niemieckiej. Dla gości zostały przewidziane różnorodne atrakcje związane ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków naszego regionu, m. in.: rezerwat Biała Woda, spływ łodziami przez przełom Dunajca, Sokolica, Trzy Korony, wycieczka do Zakopanego, zwiedzanie Zamku Królewskiego i Sukiennic w Krakowie.

We wszystkich imprezach gościom towarzyszyła młodzież gimnazjum oraz nauczyciele:
P. J. Piotrowski, P. E. Zachwieja, P. D. Owsianka, P. D. Szczepaniak, którzy nieśli pomoc
w organizacji i sprawowaniu opieki.
   23.09 w sali gimnastycznej gimnazjum odbyło się wspólne, pożegnalne spotkanie, w czasie którego występował Zespół Pieśni i Tańca „ Juhasy”.

Sprzątanie świata

Gimnazjaliści przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. 21 września uczniowie klas drugich z wychowawcami opuścili mury szkolne i wyruszyli na szlaki, by „sprzątać świat”.

Wycieczki integracyjne

Zgodnie z tradycją szkoły dla uczniów klas pierwszych organizowane są wycieczki integracyjne. Jest to doskonała okazja by pierwszoklasiści, którzy znaleźli się w nowej szkole poznali swoich rówieśników i wychowawców.

Spotkania z rodzicami

We wrześniu miały miejsce spotkania rodziców z wychowawcami. W pierwszej kolejności organizowane były spotkania wychowawców klas pierwszych. Miały one charakter organizacyjny. Wyłonieni zostali przedstawiciele Rady Rodziców. Pierwsze spotkanie Rady Rodziców i powołanie Rady Szkoły odbędzie się 29 września w świetlicy gimnazjum.

Rozpoczęcie roku

Jak co roku, 1 września uczniowie Publicznego Gimnazjum rozpoczęli nowy rok szkolny. Po Mszy Św. wszyscy zgromadzili się na pierwszym apelu. Dyrektor szkoły, Pan Jan Czaja powitał uczniów, rodziców i nauczycieli. Przedstawił nauczycieli, którzy w tym roku rozpoczęli pracę.

W czasie spotkanie zostały przywołane wydarzenia z historii naszego narodu. Minutą ciszy została uczczona 65 rocznica agresji Niemiec i ZSRR na Polskę. Po apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x