Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Październik
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Powołanie Rady Szkoły


29 września w gimnazjum odbyło się spotkanie w celu powołania szkolnej Rady Rodziców. W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Rodziców poszczególnych klas, Dyrekcja oraz nauczyciele i wychowawcy. Obradom przewodniczył p. K. Zachwieja, przedstawiciel Rady Szkoły oraz jej członkowie, którzy zakończyli swoją działalność.

Pani J. Wiercioch przedstawiła sprawozdanie z trzyletniej działalności Rady Rodziców, natomiast pani M. Tabasz przedstawiła sprawozdanie finansowe. W czasie spotkania wyłoniono Radę Rodziców, której przewodnicy p. Karol Zachwieja.

Festiwal Papieski

Chwała Panu Bogu

Matce Boskiej chwała
Że Ojca Świętego
Polska Światu dała
 Pod takim hasłem odbył się 10 października XI Festiwal Papieski w Białym Dunajcu, który był dedykowany Ojcu Świętemu. W festiwalu brali udział uczniowie gimnazjum w Szczawnicy w kategoriach literackiej i plastycznej. W kategorii literackiej jury przyznało I miejsce Monice Ratułowskiej, uczennicy kl. I , Grzegorzowi Kwiatek, uczniowi kl. II oraz Maciejowi Czai, uczniowi kl. II. W kategorii plastycznej II miejsce zajął Jakub Ratułowski. Dyplomy za prace plastyczne otrzymały Edyta Węglarz- I d i Natalia Sroka- I e. Organizatorzy festiwalu wysoko oceniali przygotowanie i prace naszych uczniów. Napisana gwarą praca Moniki Ratułowskiej- scenariusz poświęcony Papieżowi, Janowi Pawłowi II w podziękowaniu za 26 lat pontyfikatu pt. „ Wspomnieć się godzi” oraz wiersz Macieja Czai zostały przesłane Ojcu Świętemu do Watykanu. Prace napisane były gwarą szczawnicką. Do festiwalu przygotowywali uczniów p. A. Ratułowska oraz ks. Leszek Wieczorek.

Ślubowanie klas I

15 października pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami gimnazjalnej społeczności uczniowskiej. Tego dnia „ślubowali” na przygotowanej z tej okazji akademii pt. „ Wstąpił Siewca”. Towarzyszyły jej piękne słowa Jana Pawła II:

Człowiek nie jest wielki przez to, co ma, nie przez to kim jest,lecz przez to,czym dzieli się z innymi.                                                                                      
  W spotkaniu uczestniczyli rodzice, uczniowie, Dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni goście. Nie zabrakło wierszy recytowanych przez uczniów klas I oraz piosenek wykonywanych przez zespół „ Juhasy”. Były życzenia dla najmłodszych uczniów od starszych kolegów, Dyrektora Szkoły, p. J. Czai oraz Burmistrza Miasta, p. R. Trojnarskiego. Nie zabrakło też życzeń i kwiatów dla nauczycieli, którzy 14 października obchodzili swoje święto.

Wycieczki

W dniach 06- 08 października odbyła się trzydniowa wycieczka do Wiednia i Bratysławy, w której uczestniczyła klasa III b oraz uczniowie klas młodszych. Organizatorem wycieczki była p. A. Szczepaniak, opiekunowie: p. D. Owsianka, p. D. Cebula, p. D. Siekierska i p.Z. Ossowska. Program wycieczki był bardzo ciekawy.

Wyjazd ze Szczawnicy o godz. 4:00. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Bratysławę, miasto i jego zabytki, zamek w Dewinie. Drugiego dnia podziwialiśmy Wiedeń: Muzeum Historii Naturalnej, Hofburg, Calenberg, Schonbrin. W drodze powrotnej mieliśmy okazję oglądać jaskinie Driny na terenie Słowacji. Wszyscy wrócili niezmiernie zadowoleni i pełni wrażeń.

Dzień bezpiecznego komputera

12 października w Gimnazjum odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Komputera. Uczestniczyły w nich delegacje klas II i III.

Projekt „Bezpieczny Komputer” jest wspólną inicjatywa firm oraz organizacji zajmujących się bezpieczeństwem sieci komputerowych. Projekt swym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski. Celem akcji jest popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. Tę tematykę przedstawiły w swoich referatach dwie uczennice: Magda Barcik i Karolina Pinscher. Później odbył się konkurs ( indywidualny i zespołowy ), a najlepsze odpowiedzi były nagrodzone upominkami, które wręczyli przedstawiciele Urzędu Miasta.
Dzień Bezpiecznego Komputera został przygotowany pod kierunkiem p.B.Wiercioch i p.M.Tkacz.

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x