Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Listopad
Niedziela - 19 sierpnia 2018 Emilii, Julinana, Konstancji     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
11 listopada

11 listopada to ważne święto dla każdego Polaka. Tego dnia 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Dziś wspominamy bohaterów i bezimiennych żołnierzy, którzy przelali krew za wolność ojczyzny. Pamiętamy o złożeniu kwiatów, zapaleniu zniczy przy Pomniku Pamięci Narodowej, oddajemy cześć poległym.
10 listopada młodzież gimnazjum uczestniczyła w uroczystym apelu szkolnym, w czasie którego przywołane zostały wydarzenia z historii narodu polskiego, pieśni i wiersze patriotyczne.
11 listopada w Kościele Parafialnym w Szczawnicy gimnazjaliści i uczniowie Szkoły Muzycznej prezentowali patriotyczny program artystyczny pod kierunkiem p.E.Zachwiei.
p.D.Szczepaniak i p.R.Zachwiei. Po koncercie odbyła się Msza Św. za ojczyznę, w czasie której śpiewali członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy

II Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej

13-14 listopada Zespół Pieśni i Tańca Juhasy uczestniczył w II Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Koncert został zorganizowany z okazji 11 listopada dla uczczenia pamięci ks. J. Popiełuszki w 20-stą rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Uroczystość przebiegała pod patronatem Metropolity Krakowskiego kard. Franciszka Macharskiego i Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego, Piotra Boronia.
13 listopada w auli Kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Krakowie Juhasy uczestniczyły w koncercie przeglądowym, po którym jury wyłoniło uczestników koncertu galowego. 14 listopada nasi uczniowie brali udział w koncercie laureatów poprzedzonym Mszą Świętą. Wychowankowie p.E.Zachwiei otrzymali dyplomy i nagrodę pieniężną.

 Wieczór autorski

18 listopada mieliśmy możliwość uczestniczenia w wieczorze autorskim Jerzego Juliusza Stadnickiego, który w sali kinowej w Szczawnicy prezentował swoją poezję. Spotkanie rozpoczął Dyr. MOK p.A.Szpałek. Powitał i przedstawił gościa, p.J.Stadnickiego. Uczennica gimnazjum, Natalia Ptak w pięknej recytacji zaprezentowała niektóre wiersze. Najważniejszą część spotkania stanowiło wystąpienie gościa, który scharakteryzował swoją twórczość, omówił rodzaje wiersza i ich specyfikę. Następnie uczniowie gimnazjum zadawali pytania dotyczące poezji, inspiracji twórczych i tematyki wierszy. Spotkanie zakończyło się występem gościa, czyli odśpiewaniem kilku piosenek przy akompaniamencie gitary, podziękowaniami i wręczeniem kwiatów.

III Forum Młodzieży Europejskiej

W dniach 3-7.11 dwoje uczniów gimnazjum, Karolina Węglarz – kl.III b i Kamil Chlipała – kl.II e reprezentowało szkołę na III Forum Młodzieży Europejskiej – Małopolska 2004 r. Hasłem forum było Jednoczenie kontynentów. Nasi przedstawiciele wykazywali się wiedzą i umiejętnościami twórczymi. Wzbogaceni o nowe doświadczenia będą teraz liderami na forum szkoły.

Żydzi, kuracjusze i mieszkańcy szczawnickiego kurortu

W dniu 19 listopada młodzież gimnazjum brała udział w uroczystym otwarciu wystawy „Żydzi, kuracjusze i mieszkańcy szczawnickiego kurortu”. Wystawę zorganizowało Muzeum Pienińskie i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szczawnicy.

Młodzież przygotowana przez p.D.Owsiankę i p.A.Sczepaniak przedstawiła refleksyjny program artystyczny, który został przyjęty z dużym zainteresowaniem i wzruszeniem.
Uczniowie, którzy brali udział w otwarciu wystawy: Justyna Pawłowska, Sylwia Bielska, Katarzyna Zacher, Karina Sobkowicz, Monika Zasadnia, Małgorzata Pospieszałowska, Mateusz Węglarz, Marcin Gacek, Ola Hurkała, Anna bielska, Karolina Węglarz, Natalia Ptak, Jakub Węglarz.

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x