Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Grudzień
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Miszkolc

Za oknem śnieg, a my nadal wspominamy klasową wycieczkę do Węgier. Wyjechaliśmy wcześnie rano. Jechaliśmy podekscytowani i nie mogliśmy się doczekać, kiedy będziemy na miejscu. Pogoda niezbyt nam sprzyjała, niebo było zachmurzone. Jednak pod żadnym pozorem to nie psuło nam humorów. W drodze zwiedzaliśmy jaskinię na Słowacji, kościoły i zabytki. Wieczorem byliśmy w Miszkolcu. Mieszkaliśmy w dwóch budynkach. Nazajutrz, po śniadaniu, pluskaliśmy się w kąpielisku, które znajdowało się w jaskiniach. Wszyscy byli zafascynowani. Trzeci dzień był dniem wyjazdu, spakowani pożegnaliśmy gospodarzy domu, śpiewem. Pojechaliśmy do centrum, gdzie każdy mógł kupić coś dla siebie. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Aqva Parku. Była tam prawdziwa zabawa! Wszelkie znajdujące się tam atrakcje przysparzały nam wielu wrażeń. Wracaliśmy zadowoleni, pełni entuzjazmu. W autokarze było gwarno i wesoło Śpiewaliśmy piosenki, słuchaliśmy muzyki. Ksiądz Andrzej opowiadał nam kawały. Ta trzydniowa wycieczka była dla wszystkich wspaniałym przeżyciem.

Konkursy przedmiotowe

W listopadzie i grudniu organizowane były konkursy przedmiotowe. Uczniowie klas najstarszych uczestniczyli w konkursach przedmiotowych: j. polski, j. angielski, historia, matematyka, chemia, geografia. O uczestnictwie w dalszym etapie zadecyduje rejonowa komisja konkursowa, do której kierowane są protokoły z przebiegu olimpiad na terenie szkoły lub prace uczestników. Wszystkim uczniom gratulujemy. Życzymy sukcesów na dalszym etapie!

Święta święta

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia można odczuć w szkole. Sale zazieleniły się przystrojonymi, pachnącymi gałązkami. W klasach organizowane były Wigilie klasowe, na których nie zabrakło kolęd, życzeń, dzielenia się opłatkiem. Nauczyciele otrzymali od swoich uczniów wykonane przez nich kartki ze świątecznymi życzeniami. Wszyscy brali udział w przedświątecznym apelu. Nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym.

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej

Zgodnie z coroczną tradycją uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy bez problemu zakwalifikowali się na powiatowe zawody w piłce siatkowej. Dziewczyny zmierzyły się na szczeblu rejonu z zawodniczkami z Krościenka, Maniów i Ochotnicy Dolnej. Zawody odbyły się w Ochotnicy Dolnej, dnia 07.12.2004r. 

W dniu 08.12.2004r w Tylmanowej odbyły się zawody dla chłopców. Niestety w zawodach wzięły udział tylko dwie drużyny – ze Szczawnicy i z Tylmanowej.
Tydzień po zawodach rejonowych odbyła się powiatowa gimnazjada w piłce siatkowej. Gimnazjada powiatowa odbyła się w Rabie Wyżnej – 14.12.2004r dla dziewczyn oraz 15.12.2004r dla chłopców. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn  w grupie dziewczyn i sześć w grupie chłopców. W ciężkiej i zaciętej walce zarówno dziewczyny naszego gimnazjum jak i chłopcy wywalczyli trzecie miejsce.
W skład zespołu dziewczyn weszły – Justyna Ciesielka, Dominika Tokarczyk, Natalia Kowalczyk, Magdalena Strzelec, Anna Blachecka, Karolina Mastalska, Karolina Mastalska, Sylwia Wójcik, Natalia Ciesielka, Alicja Zachwieja, Sylwia Skupień, Patrycja Racięga.
W skład zespołu chłopców weszli – Krzysztof Kulig, Jakub Kordas, Jacek Olędzki, Marcik Pietrzak, Jakub Sarata, Sebastian Wyrostek, Krzysztof Pluta, Krzysztof Zachwieja, Bartek Mastalski, Paweł Mastalski.
Opiekunami byli – pani Dorota Cebula i pan Jacek Żebracki. Cieszymy się z sukcesów naszych sportowców, gratulujemy!

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x