Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Rok szkolny 2005/2006 Wrzesień
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Wycieczki integracyjne

Wrzesień jest miesiącem wycieczek integracyjnych w klasach pierwszych. Każda klasa wyrusza na dwudniową wycieczkę górską z noclegiem w schronisku lub w domu wypoczynkowym. Głównym celem wycieczki jest wzajemne poznanie się i stworzenie zgranego zespołu klasowego. Życzymy, więc ciepłej atmosfery i pięknej pogody.

 

Wymiana uczniowska

 Wyjechaliśmy ze Szczawnicy w niedzielę, 11 września o godz. 6 rano i po ok. 14 godz. jazdy byliśmy na miejscu serdecznie witani przez rodziny niemieckie u których znaleźliśmy zakwaterowanie.
dzień 1 – Perleberg wizyta w gimnazjum i wspólne zajęcia, spotkanie z dyrektorem, spotkanie z burmistrzem w Urzędzie Miasta, zwiedzanie miasta, spotkanie w kościele katolickim;
dzień 2 – wycieczka do Berlina
zwiedzanie miasta, wyjazd na wieżę TV;
dzień 3 - okolice Perlebergu
muzeum straży granicznej, fort obronny, zakład produkcji filcu, wizyta w domu kultury;
dzień 4 – wycieczka do Schwerinu
zwiedzanie muzeum zamkowego, wizyta w centrum handlowym, wieczorek pożegnalny
piątek, 16 września - powrót
 Czas mieliśmy zorganizowany w sposób ciekawy
i urozmaicony. Młodzież (i nie tylko) nawiązała szereg serdecznych znajomości. Sądzę, że wizyta ta znacznie przybliżyła nam kraj naszych zachodnich sąsiadów.

 

Zdobywamy szczyty

W sobotę 8 października grupa uczniów Naszego Gimnazjum w raz z opiekunami wyruszyła w Pieniny na wycieczkę krajoznawczą. Trasa prowadziła ze Sromowiec Niżnych wąwozem Szopczańskim przez przełęcz Szopkę na Trzy Korony, a następnie przez Zamkową Górę do Krościenka. Turystom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, a widoki ze szczytów wzniesień zapierały dech w piersiach. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele WF p. D. Cebula i p. J. Piotrowski w ramach realizacji czwartej godziny wychowania fizycznego. Opiekę nad grupą sprawowała również p. D. Owsianka. Nauczyciele WF pragną nadal kontynuować wyprawy z uczniami po okolicznych szlakach. Jeśli pogoda pozwoli jeszcze tej jesieni będzie wycieczka na Sokolicę Czertez i Czertezik. Kiedy spadnie śnieg i będą chętni zostanie zorganizowane zimowe wejście na Bereśnik, a może i Dzwonkówkę. Nauczyciele zapraszają młodzież i ich rodziców do jeszcze liczniejszego udziału w „wyprawach górskich”, które staną się tradycją szkoły.

 

Sprzątanie Świata

We wrześniu młodzież gimnazjum uczestniczyła w akcji sprzątania świata. Dzięki gimnazjalistom uporządkowana została ścieżka rowerowa, okolice Grajcarka, droga pienińska wiodąca do przejścia granicznego oraz teren wokół szkoły. Na terenie szkoły zostały przeprowadzone prace porządkowe, ale także prace remontowe niektórych obiektów sportowych: skocznia w dal, boisko do piłki ręcznej.

 

V Rajd Śladami księdza prof. J. Tischnera

W dniach 23- 24 września odbył się V Rajd Śladami księdza prof. J. Tischnera zorganizowany przez Stowarzyszenie Drogami Tischnera i Szkołę Podstawową w Rogoźniku. W rajdzie brało udział blisko 100 osób ze Szkól Podstawowych noszących imię patrona. Wśród nich byli uczniowie z Ochotnicy Dolnej, Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Jastrzębia Zdroju oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Szpitalu Rehabilitacyjnym dla dzieci w Radziszowie.
Wędrówkę szlakami Małych Pienin rozpoczęto od mszy św. w cerkwi w Jaworkach i pogadanki ks. J. Włodarczyka na temat Rusi Szlachtowskiej oraz cerkwi w Szlachtowej i Jaworkach. Z osobliwościami regionu pienińskiego, przyrodą i kulturą, uczestników rajdu zapoznawali przewodnicy: p. Teresa Dyrek i p. K. Węglarz, wspomagani przez grupę młodych przewodników- gimnazjalistów ze Szczawnicy. O posiadanej przez uczniów wiedzy na temat Małych Pienin, można było się przekonać podczas konkursu geograficznego przeprowadzonego w schronisku „ Pod Durbaszką” przez grupę gimnazjalistów pod kierunkiem p. M. Kamińskiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sposobów udzielania pierwszej pomocy w górach w wykonaniu Podhalańskiej Grupy GOPR
( p. J. Piotrowski, p. J. Żebracki, p. J. Zachwieja).
 Zakończenie rajdu odbyło się w Publicznym Gimnazjum w Szczawnicy, gdzie uczestników powitał p. dyr. J. Czaja, życząc powrotu na szlaki pienińskie. Zespół Pieśni i Tańca „ Juhasy” zaprezentował ciekawy program artystyczny, który spotkał się z wielkim aplauzem. Na zakończenie pan K. Tischner, brat ks. Profesora i p. S. Chowaniec, dyr. szkoły w Rogoźniku, wręczyli uczestnikom rajdu, osobom i instytucjom wspierającym jego organizację podziękowanie i pamiątkowe grupowe zdjęcie. Wśród sponsorów imprezy należy wymienić: Urząd Miasta- Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski, piekarnię GS, masarnię „ Zdrój”, Zakład Produkcyjny Wody Mineralnej „ Kinga”, ks. J. Włodarczyka, p. T. Mos oraz Pieniński Oddział Związku Podhalan, który przygotował dla wszystkich smakowity żurek.

 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x