Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Marzec
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Olimpiada polonistyczna

7 marca w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się wojewódzki finał Małopolskiego Konkursu Polonistycznego dla Gimnazjalistów. Szczawnickie gimnazjum reprezentował Bartosz Mastalski,, uczeń klasy III c, finalista konkursu. Ucznia przygotowywała pani J. Kaliszczak, nauczyciel j. polskiego.

 

Potteromania

9 marca miłośnicy książek o Harrym Poterze przystąpili do pierwszego etapu konkursu szkolnego, pt. „ Harry Potter- był niezwykłym chłopcem”. Organizatorami konkursu były p. J. Kaliszczak i p. K. Ciesielka, nauczycielki j. polskiego.
W konkursie wzięło udział czterdziestu uczniów klas I- III gimnazjum. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się dziesięciu uczniów, z których najlepszy okazał się Krzysztof Majerczak, uczeń klasy I d. Uczestnicy wykazali się szczegółową znajomością wszystkich tomów powieści J. K. Rowling, a udział w konkursie i nagrody stanowią zachętę do samodzielnego czytelnictwa.

 

Konkurs Wiedzy Pożarniczej

9 marca w Remizie Strażackiej w Szczawnicy odbyły się gminne eliminacje do Konkursu Wiedzy Pożarniczej. W konkursie uczestniczyło 12 zawodników, w tym jedna zawodniczka. W skład komisji wchodzili przedstawiciele Straży Pożarnej w Nowym Targu, OSP w Szczawnicy. Pierwsze miejsce zajęła Karina Syjud, II- Kamil Chlipała, III- Dawid Mastalski. Karina Syjud, uczennica klasy II e będzie reprezentować Szczawnicę na konkursie powiatowym w Nowym Targu.

 

I Przegląd recytatorów im.ks.prof.J.Tischnera

13 marca w gimnazjum odbył się I Przegląd Recytatorów im. ks. prof. J. Tischnera. Konkurs obejmował dwie kategorie: poprawnej polszczyzny i gwarową. Celem konkursu było uczczenie pamięci, popularyzacja twórczości i eksponowanie związku ks. prof. J. Tischnera z Podhalem, a szczególnie z Pieninami, a także popularyzacja twórczości innych poetów regionu. Uczestnicy konkursu prezentowali własne utwory lub utwory poetów Podhala. Ocenie podlegała właściwa interpretacja i wyraz artystyczny oraz strój zgodny z tradycją regionu. Występy recytatorów oceniała komisja konkursowa w składzie: dyr. J. Czaja, dyr. J. Piotrowski, p. K. I F. Kolkowicz, p. J. Zachwieja „ Buliś”, p. M. Ciesielka, p. T. Stec, p. J. Zachwieja, p. K. Ciesielka, p. A. Szczepaniak, p. M. Wiercioch, p. A. Gębala- Kowalczyk.
Laureatami konkursu w kategorii gwarowej zostali: Joanna Ciesielka, Kinga Szczepaniak, Justyna Ciesielka, Kinga Dulak, Katarzyna Ciesielka, Sylwia Roman, Joanna Ciesielka.
W kategorii poprawnej polszczyzny: Stanisław Ciesielka, Natalia Hamerska, Natalia Buchta, Katarzyna Chybowska, Mateusz Polak, Magdalena Barcik, Kinga Oracz, Patrycja Szlaga, Olga Łazarczyk. Organizatorami konkursu były: p. A. Ratułowska i p. D. Owsianka.

 

Bliżej Patrona...

17 marca grupa uczniów pod opieką nauczycieli, p. A. Szczepaniak i p. R. Zachwieja, odwiedziła grób ks. prof. J. Tischnera i Tischnerówkę, gdzie znajduje się bogato wyposażona izba pamięci. Uczniowie złożyli wieniec, zapalili znicze, okazując pamięć, a w Tischnerówce wysłuchali szczegółowych informacji na temat przyszłego patrona szkoły przekazywanych przez panią przewodnik, kierowniczkę Tischnerówki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedmiotów należących do ks. J. Tischnera, zdjęć, odznaczeń. Dokonali wpisu w księdze pamiątkowej, a swój pobyt w Tischnerówce uwiecznili na licznych fotografiach. Zwiedzający obejrzeli także filmy z udziałem ks. prof. J. Tischnera, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się film, pt. Zazdrość, który był realizowany w Szczawnicy.
Dyrektor, organizatorzy wyjazdu i młodzież składają serdeczne podziękowania p. K. Tischnerowi i kierownikowi Tischnerówki za życzliwość, przekazane materiały i umożliwienie nam zwiedzania izby pamięci- Tischnerówka. 
Podziękowania kierujemy także do p.K. Kubika, który zapewnił młodzieży darmowy przejazd.

 

Rekolekcje z Tischnerem

W dniach 17- 19 marca przedstawiciele Grona Pedagogicznego gimnazjum uczestniczyli w rekolekcjach organizowanych przez Stowarzyszenie Drogami Tischnera.
W programie  znalazły się Msze Święte, Droga Krzyżowa, wieczór autorski ks. M. Godawy, koncert zespołu Veritas, wykłady, spotkanie z Janiną Ochojską z Polskiej Akcji Humanitarnej. Udział nauczycieli szczawnickiego gimnazjum w Rekolekcjach z Tischnerem  podyktowany jest przygotowaniami szkoły do uroczystości nadania szkole imienia ks. prof. J. Tischnera.

 

Gimnazjada wojewódzka w narciarstwie

We wtorek 21 marca przy pięknej słonecznej pogodzie na stokach w Kluszkowcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Alpejskim Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. W wyniku wcześniej przeprowadzonych eliminacji powiatowych do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się trójka naszych uczniów: Karolina Mastalska, Justyna Ciesielka i Krzysztof Pluta. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, brało w nich udział 190 zawodników ze szkół naszego województwa. W kategorii chłopców na wysokim 15 miejscu uplasował się Krzysztof Pluta z kl. II d. Wielką i miłą niespodziankę sprawiła Karolina Mastalska z klasy II e zajmując pierwsze miejsce, tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Alpejskim Szkół Gimnazjalnych. Warto zaznaczyć, iż w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Olga Pluta z LO w Krościenku, nasz była uczennica. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
           

 

 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x