Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Rok szkolny 2006/2007 Wrzesień
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Rozpoczęcie Roku Szkolnego

4 września uczestniczyliśmy w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Dyr. szkoły, p. J. Czaja powitał uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły po wakacyjnym odpoczynku. Szczególnie serdecznie przywitani zostali uczniowie klas I, którzy rozpoczęli naukę w nowej szkole oraz nowo zatrudnieni nauczyciele. Dyrektor podkreślił wagę wypełniania obowiązków ucznia, co jest warunkiem uzyskiwania wysokich wyników. Wszystkim uczniom życzył odnoszenia sukcesów i otrzymywania wysokich stopni.
W czasie spotkania zostały przywołane także wydarzenia z historii narodu, agresja Niemiec i ZSRR na Polskę.
Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego, uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.
R. Zachwieja

Olimpiady przedmiotowe
W listopadzie gimnazjaliści przystąpili do szkolnego etapu konkursów przedmiotowych: j.polskiego, historii, matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki, j.niemieckiego i j.angielskiego.
Czekamy na wyniki!
R. Zachwieja

Udany sezon kajakarzy
 Miniony   sezon   kajakowy   okazał   się   bardzo   udany   dla  zawodników K.S. „Pieniny”. Siedmioro z nich   zakwalifikowało się do reprezentacji Polski juniorów w kajakarstwie górskim i wystartowało w Mistrzostwach Świata w słoweńskiej miejscowości Solkan (07-09.07.2006r) i w Mistrzostwach Europy w Nottingham (25-27.08.2006r).
      Sporo niedosytu pozostawił start na MŚ w Solkan, gdzie zarówno zespół kobiet w K-1x 3 jak i C2x 3 „otarł” się o podium, przegrywając niewiele z medalistami. Zaważyły tutaj głównie punkty karne, których niestety nie ustrzegli się nasi zawodnicy. Zaznaczyć należy, że osiągnięty przez nich wynik czasowy był porównywalny z najlepszymi zespołami na świecie w tych konkurencjach. Start na MŚ w Słowenii trzeba zaliczyć do bardzo udanych. Polska reprezentacja wróciła z nich z 3 medalami. Złoto zdobyli Mateusz Polaczyk w konkurencji K1 (były zawodnik K.S.”Pieniny”, obecnie KKK Kraków) i Dawid Bartos w konkurencji C1 (LKK Drzewca) oraz srebro w konkurencji zespołowej C1x 3.
      Dużo radości przyniósł nam start zawodników K.S.”Pieniny” na Mistrzostwach Europy w angielskim Nottingham, gdzie aż 6 z nich stanęło na podium. Łukasz Polaczyk (KS Pieniny) wspólnie ze swoim bratem Mateuszem (KKK Kraków) i Jakubem Chojnowskim (KS Start) okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając w kategorii K1x 3. W konkurencji indywidualnej Mateusz Polaczyk wywalczył brązowy medal, a jego brat Łukasz uplasował się na wysokiej 9 pozycji. Konkurencja C2 była reprezentowana przez 5 naszych zawodników: Karola i Marcina Kasprzaków, Michała Salamona, Grzegorza Kwiatka i Dominika Węglarza. W kategorii C2x 3 nasi zawodnicy także osiągnęli sukces, zdobywając srebrny medal, minimalnie ustępując zawodnikom słoweńskim. Na uwagę zasługuje również bardzo wysokie 4 miejsce indywidualnie Karola i Marcina Kasprzaków, którzy przegrali medal o przysłowiowe „pociągnięcie wiosłem”.
      Podsumowując, były to bardzo udane mistrzostwa. Polska wygrała w klasyfikacji medalowej, zdobywając w sumie 9 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Zawodnicy udali się na zasłużony odpoczynek, a od listopada rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu. Z pewnością zobaczymy ich za rok na kolejnych imprezach mistrzowskich.
      Wszystkim gratuluję sukcesów i osiągnięć w roku 2006. Cieszy fakt, iż Szczawnica reprezentowana jest w sportowym świecie w godny sposób, a szczawniccy sportowcy zdobywają w pienińskich barwach najwyższe trofea.
      Zbliżają się wybory samorządowe. Miejmy nadzieję, że nowe władze spojrzą na naszych kajakarzy przychylnym okiem.
J. Żebracki

Informacje
Jak co roku, szkoła organizuje zajęcia w ramach kół zainteresowań: polonistycznego, języków obcych, biologicznego, geograficznego i sportowego- SKS. Wszystkich uczniów zapraszamy do uczestnictwa.
Przypominamy o Dniach otwartych szkoły. W pierwszą środę każdego miesiąca, w godz. 16:00- 17:00, organizowane są dyżury nauczycieli wszystkich przedmiotów. Rodziców i opiekunów zapraszamy do spotkań z nauczycielami i wychowawcami.
Zgodnie z tradycją szkoły, uczniowie klas I uczestniczą w górskich wycieczkach integracyjnych. Czekamy na wrażenia!
R. Zachwieja

Sprzątanie Świata
22 września uczniowie klas II wzięli udział w akcji sprzątania świata. Pod opieką nauczycieli porządkowali uczęszczane miejsca naszego miasta: ścieżka rowerowa, trasa od schroniska Orlica do kolejki linowej Palenica oraz teren szkoły. Efektem ich pracy jest uporządkowany „ skrawek świata”.
R. Zachwieja

Sukcesy w biegach przełajowych
W dniu 29.09.2006r. w Nowym Targu zgodnie z coroczną tradycją odbyły się powiatowe biegi przełajowe. W tym roku po raz pierwszy zostały one przeprowadzone
w oddzielnych grupach wiekowych dla gimnazjum.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- klasy I – Ciesielka Sara, Cygler Kamila, Kotula Klaudia, Słowik Małgorzata, Prońska Barbara, Piszczek Łukasz, Węglarz Szymon, Mastalski Daniel, Wypart Damian, Wiercioch Janusz, Olędzki Adam
- klasy II – Waruś Marta, Bogdan Jolanta, Węglarz Anna, Dziurna Karolina, Hamerska Kaja, Adamczuk Marzena, Maślanka Joanna, Grochulska Sandra, Bodziuch Łukasz, Wojtaszek Radosław, Bodziuch Mateusz, Majerczak Rafał, Pałka Sebastian
- klasy III – Poręba Aneta, Oracz Kinga, Ciesielka Sandra, Wójcik Sylwia, Polaczyk Iwona, Jankowski Rafał, Szczepaniak Rafał, Pluta Krzysztof, Zacher Stefan, Stopka Jacek, Słowik Krzysztof, Stawiarski Maciej.
Barbara Prońska wywalczyła mistrzostwo powiatu w kategorii klas pierwszych – Gratulacje! Najlepszy z chłopców w tej grupie wiekowej był Piszczek Łukasz (16 miejsce). W kategorii klas drugich najszybszą naszą zawodniczką była Waruś Marta kończąc bieg na 6 miejscu, a najszybszym zawodnikiem Bodziuch Mateusz (10 miejsce). W trzeciej grupie wiekowej (klas trzecich) najlepiej pobiegła Wójcik Sylwia (23 miejsce) oraz Słowik Krzysztof zdobywając 6 miejsce. Najlepsza trójka  – mistrzyni powiatu – Barbara Prońska, Marta Waruś oraz Krzysztof Słowik reprezentowali gimnazjum na wojewódzkich biegach przełajowych w Krakowie.
Zawodnicy uczestniczyli w zawodach pod opieką pani Doroty Cebuli oraz pana Jacka Żebrackiego.
Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY!
D. Cebula

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x