Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Październik
Poniedziałek - 18 czerwca 2018 Elżbiety, Marka, Pauli     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Ślubowanie klas pierwszych.

13 października w sali gimnastycznej gimnazjum odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych oraz obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Program artystyczny przygotowali uczniowie
i wychowawcy klas pierwszych oraz Zespół Pieśni i Tańca Juhasy. W czasie uroczystości nauczyciele otrzymali kwiaty i życzenia od swoich uczniów i wychowanków. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem zorganizowanym przez Komitet Rodzicielski.
    W związku z obchodami dnia KEN Dyrekcja i nauczyciele uczestniczyli w uroczystym spotkaniu, w czasie którego odebrali nagrody.
Nagrody Burmistrza otrzymali: p. Beata Kowalska, p. E. Zachwieja, p. Jacek Piotrowski.
Nagrody Dyrektora za pracę dydaktyczną oraz przygotowania uroczystości nadania szkole im. ks. prof. J. Tischnera odebrali z rąk p. Jana Czai, dyrektora gimnazjum: p. Danuta Owsianka, p. Dorota Cebula, p. Jacek Żebracki, p. Renata Zachwieja, p. Anna Ratułowska, p. Jolanta Kaliszczak, p. Jadwiga Zachwieja, p. Anna Szczepaniak.
16 października Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej odebrał dyrektor gimnazjum, p. Jan Czaja.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
R. Zachwieja

Jesienny Bieg Pieniński
Piękna tegoroczna jesień zmobilizowała nauczycieli WF z Naszego Gimnazjum do zorganizowania po raz pierwszy „Jesiennego Biegu Pienińskiego”. Do czynnej organizacji zawodów włączył się Urząd Miasta Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu, Fundacja Dzieci Pienin, Związek Podhalan odział Szczawnica oraz KS Pieniny. Do wzięcia udziału w zawodach zaproszenie otrzymały wszystkie szkoły z gminy Krościenko, Czorsztyn i z miasta Szczawnica, a dodatkowo mógł zgłosić się każdy, kto znalazł ogłoszenie na stronach internetowych naszej szkoły, Urzędu Miasta lub przeczytał o Biegu w prasie. Na zaproszenie odpowiedziało 9 szkół, a w biegu uczestniczyło 150 zawodników i zawodniczek, co na pierwszy raz stanowi wynik zadowalający. Bieg odbył się we wtorek 24 października 2006 roku na trasie ścieżki rowerowej wzdłuż Grajcarka. Zawodnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe: I – szkoły podstawowe (800 m.), II – gimnazja (1500 m.), III – szkoły ponadgimnazjalne i dorośli (2000 m.). Dziewczęta i chłopcy startowali osobno. Po wyczerpującym biegu na wszystkich zawodników i opiekunów czekał przygotowany przez Związek Podhalan wspaniały bigos. Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali piękne puchary zakupione przez Fundację Dzieci Pienin. Za miejsca od I do VI atrakcyjne nagrody zasponsorował Urząd Miasta Szczawnica. Biuro zawodów prowadziła p. D. Cebula, starterem był p. J. Żebracki, a sędzią głównym p. J. Piotrowski. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy GOPR ze Szczawnicy oraz zespół medyczny Pogotowia Ratunkowego.
W imieniu organizatorów składam podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania „Jesiennego Biegu Pienińskiego”, oraz wszystkim zawodnikom i ich opiekunom.
J. Piotrowski

VI Rajd szlakami ks. prof. Józefa Tischnera
W dniach 6 – 7 października 2006r. reprezentacja Publicznego Gimnazjum im ks. prof. J. Tischnera uczestniczyła, po raz pierwszy jako szkoła „tisznerowska”, w IV rajdzie szlakami ks. Prof. Józefa Tischnera. Rajd ten zorganizowany został przez Zespół Szkół w Żorach. Impreza rozpoczęła się w Szczyrku przy kolejce linowej. Tam po przywitaniu uczestników przez organizatora cała grupa wyjechała kolejką linową na Skrzyczne (wys. 1257m). Trasa rajdu przebiegała wzdłuż Beskidu Śląskiego, urzekając swym urokiem
i widokami, a kończyła się w Wiśle. Organizatorzy przygotowali szereg konkursów
i niespodzianek. Wśród nich był konkurs na piosenkę przy ognisku, plakaty dotyczące rodziny szkół tisznerowskich, konkurs na najbardziej niepotrzebną rzecz w plecaku oraz krzyżówka dotycząca rajdu. Dziewczyny z naszego gimnazjum dzielnie reprezentowały szkołę, a ich udział w konkursach był na bardzo wysokim poziomie. W konkursie na piosenkę zdobyliśmy I miejsce egzekwo ze szkołą z Ligoty. Atutem naszej piosenki była oryginalna muzyka i autorski tekst. Słowa do piosenki ułożyła Sandra Grochulska z klasy IId, na gitarze grała Klaudia Salamon z IIe, na tamburynie Sandra Grochulska (muzykę wybrała cała grupa). Plakaty oceniane były w trzech kategoriach – malowane farbami i kredkami, inna technika oraz mały format. Uczennice gimnazjum otrzymały wyróżnienia w każdej z nich - Joanna Ciesielka z klasy IIe zdobyła I miejsce w pierwszej kategorii, Natalia Buchta z klasy IIIc zajęła III miejsce w drugiej kategorii, Marzena Budz z klasy IIIc - III miejsce za plakat oceniany w kategorii trzeciej. Cały zespół otrzymał także nagrodę za prawidłowo rozwiązaną krzyżówkę. Cieszymy się bardzo, że pomimo zmęczenia po wyczerpującej trasie dziewczyny tak wspaniale zaprezentowały nasze gimnazjum wśród tylu innych szkół. Nie zabrakło też sił na wspólną zabawę i integrację z rówieśnikami. GRATULUJEMY!
Szkołę reprezentowały: Joanna Ciesielka z IIe, Klaudia Salamon z IIe, Jolanta Bogdan z IId, Sandra Grochulska z IId, Monika Ratułowska z IIIc, Marzena Budz z IIIc, Natalia Buchta z IIIc. Opiekę sprawowały: pani Danuta Owsianka i pani Dorota Cebula.
D. Cebula

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x