Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Listopad
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Powiększona Rodzina Tischnerowska

Kiedy w ubiegłym roku szkolnym Nasze Gimnazjum przyjęło imię ks. prof. Józefa Tischnera, byliśmy 25 szkołą noszącą Jego imię. Obecnie Rodzina Szkół Tiscnerowskich liczy 27 członków. 25 listopada delegacja Naszej Szkoły brała udział w nadaniu imienia ks. prof. J. Tischnera Zespołowi Szkół w Ligocie k. Bielska Białej. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. podczas, której  poświęcono sztandar szkoły w Ligocie.
Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Odsłonięto pamiątkową tablicę w holu szkoły, a następnie w sali gimnastycznej odbyła się część oficjalna, w której brali udział brat ks. profesora Kazimierz Tischner z żoną Janiną, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Katowicach, pr4zedstawiciele lokalnych władz powiatowych i gminnych, delegacje szkół Tischnerowskich. Było wiele przemówień i gratulacji. Jak na miesiąc listopad przystało, część artystyczna miała charakter Tischnerowskich zaduszek (chociaż nie zabrakło góralskiej muzyki).
Na koniec nastąpiło „oficjalne” przyjęcie Zespołu Szkół w Ligocie do rodziny Tischnerowskiej. Tradycyjnie Pan Kazimierz Tischner nałożył na głowę klęczącej Pani Dyrektor góralski kapelusz, a delegacje wszystkich szkół złożyły życzenia i przekazały drobne pamiątkowe upominki. Po uroczystościach w sali gimnastycznej było już tylko zwiedzanie szkoły, oglądanie przygotowanych wystaw, wpisy do księgi pamiątkowej i oczywiście wspólny obiad.
J.Piotrowski

11 Listopada
Jak co roku, gimnazjaliści uczestniczyli w obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 listopada społeczność gimnazjum spotkała się na uroczystym apelu, w czasie którego zostały przpomniane wydarzenia z historii Polski. Akdemię przygotowali gimnazjliści pod kierunkiem p.B.Kowalskiej, nauczyciela j.polskiego. 11 listopada uczestniczyliśmy w rocznicowych uroczystosciach miejskich i kościelnych.
R. Zachwieja

Zawody w piłce siatkowej
W listopadzie odbyły się szkolne mistrzostwa w piłce siatkowej w poszczególnych grupach wiekowych. Do rozgrywek przystąpili chłopcy klas I- III gimnazjum oraz dziewczęta. Wśród dziewcząt z klas pierwszych najlepszy okazał się zespół z klasy I d. W klasach drugich zwyciężyły uczennice z II a. W klasach trzecich, zawodniczki z klasy III c. Wyniki rozgrywek w piłce siatkowej w grupie chłopców. Klasy pierwsze-Ic, klasy drugie-IIc, klasy trzecie-III d. Gratulujemy wyników!
R. Zachwieja

Konkurs wiedzy powszechnej Alfa i Omega

Już po raz drugi w gimnazjum zorganizowano konkurs wiedzy powszechnej: 27.11- I etap, 1. 12- II etap, 8. 12- dogrywka. Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży gimnazjalnej postaw edukacyjnych, polegających na zdobywaniu i późniejszym wykorzystaniu wiedzy z różnych dziedzin nauki: j. polskiego, historii, sztuki, biologii, geografii, fizyki, chemii, matematyki, wiedzy o społeczeństwie, informatyki. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Każdy etap polegał na rozwiązywaniu testu wielokrotnego wyboru w określonym czasie. Zwycięzcy konkursu: I miejsce- Aleksandra Oleś ( II d), II miejsce – Magdalena Kalata ( IId) , Karina Zachwieja ( IId ) , Edyta Ciesielka ( II d), Michał Mikołajczyk ( II a).Organizatorkami konkursu były: p. Magdalena Wojtarowicz, p. Małgorzata Gabryś.
R. Zachwieja

Szkolny konkurs tańca nowoczesnego
W listopadzie odbył się drugi Szkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego, w którym udział mogli wziąć zarówno dziewczyny jak i chłopcy. Podczas konkursu układy taneczne zaprezentowały następujące zespoły:
- „Clovers” w składzie: Sylwia Wójcik, Alicja Zachwieja, Natalia Węglarz, Ewa Dubiel, Karolina Mastalska, Sebastian Wyrostek i Piotr Sypek
- „Szok” - Sandra Grochulska, Paulina Tokarczyk, Marta Waruś, Marta Macanowicz, Edyta Ligas, Aneta Kubik
- „Rosta Squad” - Karolina Pintscher, Ilona Gabryś, Edyta Węglarz, Magdalena Barcik, Olga Łazarczyk, Aleksandra Sarata
- „Black” - Joanna Urban, Natalia Hajduk, Jolanta Jankowska i Paweł Wiercioch.
    Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo ciekawe układy taneczne z bardzo dobrze dobraną muzyką.
Komisja Sędziowska w składzie: Pani Dorota Cebula, Pani Ewa Zachwieja i Pan Jacek Żebracki biorąc pod uwagę zgodność układu z muzyką, choreografię, technikę, wrażenia artystyczne i estetyczne najwyżej oceniła zespół „Clovers”. Wicemistrzami została grupa „Rosta Squad” a zespoły „Szok” i „Black” otrzymały egzekwo trzecie miejsce. Zespoły zajmujące I i II miejsce będą reprezentować naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Tańca Nowoczesnego, który odbędzie się już w lutym.
D. Cebula

Dyskoteka andrzejkowa
29 listopada Samorząd Szkoły wraz z Zespołem profilaktycznym zorganizował dyskotekę andrzejkową w sali gimnastycznej gimnazjum. Zabawa była wyjątkowo udana, a prowadzący ją wodzireje włączyli do tańca nawet najbardziej „ opornych ”. Szczególne podziękowania należą się osobom, które zajmowały się organizacją i przygotowaniami dyskoteki. Zaopatrzeniem bufetu zajmowali się uczniowie z klas Ib, Id i IIb, obsługą kawiarenki, uczennice z klasy IIc, IIb, IId i Ib, pilnowaniem porządku przy wejściu, uczniowie z klas IIId i IIIe. Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom, którzy znaleźli dla nas czas i mogli czuwać nad naszym bezpieczeństwem w czasie zabawy.
R. Zachwieja

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x