Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Grudzień
Poniedziałek - 18 czerwca 2018 Elżbiety, Marka, Pauli     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Konkurs Mistrz Klawiatury

W grudniu we wszystkich klasach I-III został przeprowadzony konkurs Mistrz Klawiatury. 
W pierwszej dziesiątce znalazły się głównie dziewczyny, które w szybkości pisania nie ustępują  zawodowym stenotypistkom:
1. Piecyk Natalia II a - czas 4,16
2. Wójcik Sylwia III d - czas 4,44
3. Budz Marzena III c - czas 4,45
4. Kucęba Sylwia III e - czas 4,55
5. Węglarz Edyta III d - czas 5,30
5. Stychno Patrycja II c - czas 5,30
7. Sroka Natalia III e - czas 5,45
8. Czerniec Kasia III d - czas 5,46
9. Krzywdziński Kamil III d - czas 5,52
10. Piecyk Grzegorz II a - czas 5,83
B. Wiercioch

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia
Przed „nami” świąteczny odpoczynek. Czas radości z narodzin Chrystusa, okres kiedy przebywamy w gronie najbliższych. Społeczność gimnazjum, oczekiwała na nadejście Świąt Bożego Narodzenia, w ten szczególny, świąteczny sposób...W klasach odbywały się spotkania wigilijne, wspólne kolędowanie, życzenia...Szkoła i sale lekcyjne zostały świątecznie udekorowane. Samorząd Uczniowski przekazał wszystkim nauczycielom kartki z życzeniami i ozdoby świąteczne. Odwiedził zaprzyjaźnione szkoły, osoby i instytucje znajdujące się na terenie miasta. 22 grudnia uczestniczyliśmy w przedświątecznym apelu, po którym nauczyciele, pracownicy szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców spotkali się na wigilijnym poczęstunku. W spotkaniu uczestniczył też pan Tomasz Hamerski, sekretarz miasta Szczawnica.
R. Zachwieja

Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera
W dniach 13 i 14 grudnia w Tylmanowej rozegrany został Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych dziewcząt i chłopców. W turnieju udział wzięły szkoły z gmin Ochotnica, Krościenko, Czorsztyn i Szczawnica. Zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców najlepszymi zespołami okazali się zawodnicy z naszego Gimnazjum.
Dziewczęta pokonały rywalki z Krościenka, Maniów i Ochotnicy Dln. Natomiast chłopcy zwyciężyli w walce z zawodnikami z Tylmanowej, Krościenka i Maniów.
Drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca reprezentowały nasz rejon w Gimnazjadzie powiatowej w Rabie Wyżnej. W kategorii dziewcząt były to szkoły ze Szczawnicy i Krościenka, a w grupie chłopców ze Szczawnicy i z Maniów.
We wtorek 19 grudnia rozegrano Turniej Piłki Siatkowej powiatu nowotarskiego dziewcząt. Najlepszą i bezkonkurencyjną drużyną okazały się zawodniczki z naszego Gimnazjum wygrywając wszystkie mecze. Dziewczęta obroniły tytuł MISTRZA POWIATU z ubiegłego roku a dodatkowo nasza zawodniczka Justyna Ciesielka została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Nasze dziewczęta reprezentować będą powiat nowotarski na zawodach międzypowiatowych w Myślenicach.
W środę 20 grudnia odbył się Turniej Piłki Siatkowej powiatu nowotarskiego chłopców. Naszym zawodnikom niewiele brakło do zwycięstwa. W zaciętej i ostrej walce niestety ulegli rywalom. Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz uczeń – Sebastian Wyrostek.
Zwycięska drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Justyna Ciesielka, Karolina Mastalska, Karolina Mastalska, Alicja Zachwieja, Anna Blachecka, Magdalena Barcik, Katarzyna Ciesielka, Magdalena Nieć, Kamila Cygler, Paulina Tokarczyk, Sylwia Wójcik. Opiekunem drużyny była Pani Dorota Cebula.
Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Sebastian Wyrostek, Krzysztof Pluta, Kacper Zachwieja, Kamil Krzywdziński, Bartosz Mężyk, Sebastian Pałka, Adrian Symela, Jarosław Ciężkowski, Damian Kapłaniak, emil Niezgoda. Opiekunem drużyny był Pan Jacek Żebracki.
Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje!!!
D. Cebula

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x