Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Styczeń
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Ferie z przygodą

W czasie ferii grupa 15-osobowa uczniów  Publicznego Gimnazjum, miło i twórczo spędziła dwa dni w Krakowie. Głównym celem wyprawy było uczestnictwo w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez  Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Dlatego na wyjazd zgłosili się głównie przyszli Mistrzowie Fotografii z zamiarem poznania różnych technik fotograficznych. W  Muzeum  oprócz  warsztatów uczniowie  mieli możliwość obejrzenia  wystawy  na której zgromadzono m.in. różne typy i modele aparatów fotograficznych, jakie zaistniały na przestrzeni dziejów. Jednakże na uczestnictwie w warsztatach się nie skończyło, program  wyjazdu znacznie się rozszerzył, bowiem uczniowie podczas dwóch dni tj. 17.01 i 24.01 zwiedzili  między innymi: Oceanarium wraz z Muzeum Przyrodniczym , Muzeum
Archeologiczne. Mimo deszczowej aury spacerowaliśmy słynnym traktem akademickim;i przy okazji uczniowie zobaczyli także  kołcioły: kołciół św. Piotra i Pawła wraz z kryptą,  Kościół na Placu Wszystkich Świętych, Kościół Ojców Franciszkanów  ze zwróceniem uwagi na witraże Stanisława Wyspiańskiego. Byliśmy również pod słynnym oknem, w którym znajduje się obraz z wizerunkiem Jana Pawła II. A w drugim dniu tj. 24. 01 nasi uczniowie byli w jednej z najstarszych książnic -Bibliotece Jagiellońskiej. Tutaj  uczniowie mieli możliwość zobaczyć czytelnię główną oraz nowo wybudowane skrzydło a w nim  komputerowe katalogi, magazyny, elektroniczny system wypożyczeń.  Gimnazjaliści  zobaczyli jak zamówione materiały z magazynów  wózeczkami wędrują do rąk czytelników, będąc w pobliżu nie omieszkaliśmy także odwiedzić Klinikę Papieru BJ. W klinice uczestnicy wyprawy zapoznali się z histori± papieru oraz na własne oczy mogli zobaczyć jak przebiega  proces odkwaszania papieru tzn. jak starym,zniszczonym  przez upływ czasu  dokumentom przywraca się dawną świetność a szary , pożółkły papier zamienia się w czystą biel.  Niestety będąc w Jagiellonce  nie udało się nam  dotrzeć do żadnych starodruków , ale i tak uczniowie byli pod wielkim wrażeniem  tego co  zobaczyli.  Wyjazd ten był dla większości uczniów jedyną okazją przebywania  poza miejscem zamieszkania. Myślę, że bogaty program, liczne atrakcje ( Oceanarium, zbiory Muzeum Archeologicznego)wreszcie widok wieczorem rynku w świątecznej scenerii , sprawił, że dla wszystkich uczestników wyprawy wyjazd ten był niesamowitym  przeżyciem.
Wycieczkę uczniów  podczas ferii zorganizowały Panie : Pani Pedagog M.Tabasz i Pani M.Tkacz nauczyciel - bibliotekarz. W feriach z przygodą uczestniczyli: Sebastian Pałka, Ola Oleś,Karina Zachwieja, Miłosz Manowski, Janek Sarata, Tobiasz Poręba, Emilia Knutelska,Andrzej Zachwieja, Staś Ciesielka, Magda Kalata, Edyta Ciesielka, Marta Rychtarczyk,Iza Mos, Asia Ciesielka oraz Agnieszka Pałka.
   Uczniowie wraz z opiekunami składają serdeczne podziękowania  Pani Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani  M.Błażusiak  za pomoc  w zorganizowaniu  wyjazdu.
M. Tkacz

Ogólnopolskie zawody szkół Tischnerowskich
    Imię ks. prof. J. Tischnera, które nosi Nasze Gimnazjum to wielki zaszczyt, ale zarazem wielkie wyzwanie i obowiązek. Wśród wielu działań wychowawczych związanych z patronem szkoły podjęliśmy również trud zorganizowania „I Ogólnopolskich Zawodów Szkół Tischnerowskich w Narciarstwie Alpejskim” Jeśli pogoda dopisze zawody odbędą się na początku marca na stoku Szafranówka. Prosimy osoby indywidualne i instytucje, które mogą wspomóc organizacje zawodów rzeczowo lub finansowo o kontakt z nauczycielami wychowania fizycznego. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym staraniom wszystkich, którzy włączą się w organizację zawodów dla szkół Tischnerowskich, wejdą one na stałe do kalendarza szczawnickich imprez sportowych i będą udaną promocją szkoły i miasta.
J.Piotrowski

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x