Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Luty
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Gimnazjada powiatu nowotarskiego w snowboardzie

Magdalena Kalata – uczennica klasy II naszego gimnazjum została wicemistrzynią powiatu w snowboardzie.
Zgodnie z coroczną tradycją młodzież naszej szkoły brała udział w dniu 20.02.2007 r. w gimnazjadzie powiatu w snowboardzie. Zawody rozegrane zostały w trudnych warunkach na stoku Polczakówka w Rabce. Bardzo dzielnie spisały się reprezentantki szkoły, bowiem Magda zajęła miejsce na podium, Marta Rychtarczyk z klasy II zajęła V miejsce, Ilona Gabryś z klasy III – VI miejsce a Olga Łazarczyk z klasy III miejsce VII. Tym samym nasze dziewczyny wywalczyły I miejsce w kategorii drużynowej i będą reprezentować powiat nowotarski na zawodach wojewódzkich.
W zawodach brali również udział chłopcy – Jacek Jagieła z klasy II, Daniel Hamerski z klasy III oraz Alan Słowik z klasy I. Chłopcy wytrwale reprezentowali naszą szkołę, niestety w tak trudnych warunkach i przy dużej konkurencji nie udało wywalczyć się medalu.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję!!!
D. Cebula

I Pieniński Przegląd Szkolnych Zespołów Tańca Nowoczesnego
W dniu 19.02.2007 r. odbył się przegląd szkolnych zespołów tańca nowoczesnego. Organizatorem powyższej imprezy było Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy. W konkursie udział wzięło siedem zespołów – dwa z naszego gimnazjum –„Clovers”, „Hostell”; dwa z  gimnazjum z Kościenka –„Smile faces”, „Dancing Queens” oraz trzy z gimnazjum z Maniów – „Fire”, „Black Panters” i  „Quanta Munami”.
 Zespoły zaprezentowały swoje układy taneczne na bardzo wysokim poziomie, a każdy zakończony występ nagrodzony zostawał gromkimi brawami widzów. Podczas „narady” Komisji Sędziowskiej młodzież miała chwilę czasu na integrację przy wspólnych tańcach.
Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Pana dyr. pamiątkowe dyplomy, natomiast trzy najlepsze dodatkowo puchary.
Pierwsze miejsce zdobył zespół „Quanta Munami” z gimnazjum z Maniów. Drugie miejsce otrzymał zespół z naszego gimnazjum „Clovers”, natomiast trzecie zespół „Black Panters” z gimnazjum z Maniów.
Zespoły reprezentujące nasze gimnazjum wystąpiły w składzie:
-  „Clovers”  - Alicja Zachwieja, Sylwia Wójcik, Karolina Mastalska, Natalia Węglarz, Natalia Hamerska, Ewa Dubiel oraz Paweł Wiercioch
- „Hostell” – Karolina Pintscher, Ilona Gabryś, Aleksandra Sarata, Natalia Buchta, Aneta Kubik, Jolanta Jankowska, Edyta Węglarz, Weronika Węglarz.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się II Pieniński Przegląd Szkolnych Zespołów Tańca Nowoczesnego i cieszyć się będzie takim dużym zainteresowaniem jak w tym roku.
D. Cebula

Dzień bezpiecznego Internetu
Po raz drugi w Gimnazjum Publicznym zorganizowany został Dzień Bezpiecznego Internetu. Ideą tego dnia jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci Internet. Jego organizatorami jest  między innymi Fundacja Dzieci Niczyje. W dobie  powszechnego dostępu do Internetu  bardzo ważną sprawą jest uświadomienie młodzieży zagrożeń płynących z sieci oraz informacja o tym jak,zachować się wobec sytuacji,które mogą powodować, że uczniowie będą się czuć zakłopotani. Stąd biblioteka szkolna, która cały czas podejmuje szereg działań na rzecz bezpiecznego korzystania z internetu  w ramach obchodów tego dnia 7 lutego przygotowała  prezentację multimedialną oraz informacje na temat: Jak w  internecie na niebezpieczne pytania udzielać bezpiecznych odpowiedzi.
Plakaty pojawiły się nie tylko w czytelni, gdzie uczniowie mają dostęp do komputerów ( 5 stanowisk )  ale również na szkolnym korytarzu. O obchodach tego dnia można było przeczytać na stronie internetowej biblioteki szkolnej:
www.szczawnica_biblioteka_gim.republika.pl ponadto   w dziale: Dla rodziców dostępny jest  ciekawy artykuł pt.Rodzice; uważajcie na internet i telefony komórkowe ".
M. Tkacz

Walentynki w bibliotece
Od dnia 5.02 do dnia 14.02 włącznie w czytelni znajdowała się poczta z serduszkiem , do której uczniowie mogli wrzucać walentynki dla swoich sympatii. Wszystkie listy w DNIU ZAKOCHANYCH podczas zabawy zorganizowanej przez Samorząd Szkolny zostały wręczone adresatom przez zaprzyjaźnionego Amorka. A  wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły "Rozrabiaki z naszej paki"  w składzie : Ola Oleś, Karina Zachwieja, Edyta Ciesielka, Ewelina
Kołodziej, Dorota Dzięcioł, Karolina Węglarz wręczyły przygotowane własnoręcznie  walentynkowe serca z indywidualną dedykacją. Był to  bardzo miły gest .
M. Tkacz

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x