Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Kwiecień
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Święto zdrowia w Gimnazjum w Szczawnicy!

W poniedziałek, 30 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy coroczny Dzień Kultury Zdrowotnej. Uroczystości rozpoczęliśmy od apelu, po którym przystąpiliśmy do rozgrywania zawodów sportowych i konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia. Chłopcy rywalizowali w turnieju piłki nożnej, który miał charakter typowo towarzyski, bez wyłaniania zwycięzców. W turnieju piłki siatkowej brały udział drużyny mieszane (trzy dziewczyny i trzech chłopców). Zwyciężyła drużyna w składzie: Karolina Mastalska, Anna Blachecka, Justyna Ciesielka, Emil Niezgoda, Kacper Ciesielka i Krzysztof Pluta. W zawodach na cykloergometrze wioślarskim najlepszą zawodniczką była Iwona Polaczyk, a wśród chłopców zwyciężył Sebastian Wyrostek. Dużą popularnością cieszył się konkurs skoków na skakance, w którym najlepszą dziewczyną okazała się  Dominika Hamerska, a najlepszym chłopakiem Karol Gąsienica. Najbardziej prestiżowym konkursem były wybory „Miss i Mistera Zdrowia” (należało wziąć udział w trzech konkurencjach sprawnościowych). „Miss Zdrowia 2007” została Jolanta Bogdan, a tytuł „Mister Zdrowia 2007” wywalczył Sebastian Wyrostek. W konkursie o zdrowym stylu życia, największą wiedzą wykazała się Marta Rychtarczyk. Na zakończenie rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy drużynami nauczycieli i uczniów. W tym roku lepsza okazała się reprezentacja uczniów zwyciężając 3:1 (niedługo rewanż).
10 maja odbyło się uroczyste wręczenie medali, dyplomów i nagród rzeczowych najlepszym uczestnikom obchodów Dnia Kultury Zdrowotnej.
J. Piotrowski

Gimnazjalna piłka nożna
Stadion piłkarski KS „Jarmuta”, po raz pierwszy był gospodarzem rejonowych zawodów w piłce nożnej  chłopców szkół gimnazjalnych. W czwartek 26 kwietnia na stadionie w Szczawnicy spotkały się reprezentacje gimnazjów z Tylmanowej, Maniów i Szczawnicy (zabrakło tylko Krościenka). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Tylmanowa wygrała z Maniowami 3:0, Szczawnica wygrała z Maniowami 2:1, a w meczu Szczawnicy z Tylmanową był remis 2:2. Lepszym stosunkiem strzelonych bramek pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum w Tylmanowej, drugie przypadło Szczawnicy, a trzecie zajęło Gimnazjum w Maniowach. Pierwsze dwie drużyny wywalczyły prawo reprezentowania naszego rejonu na zawodach powiatowych. Drużyna Naszego gimnazjum wystąpiła w składzie: Łukasz Wiercioch, Michał Pałka, Dawid Wiercioch, Sebastian Mastalski, Adrian Symela, Kamil Laskowski, Rafał Szczepaniak, Maciej Guszkiewicz, Jakub Wiercioch, Wojciech Wiercioch, Grzegorz Latawiec, Daniel Mastalski, Łukasz Piszczek, Dawid Adamczuk, Szymon Bryniarski, Mateusz Mastalski.
Podczas turnieju piłkarzom kibicowała grupka cheerliderek z Naszego Gimnazjum, która przygotowywuje się do kibicowania piłkarzom KS „Jarmuta”.
Dziękujemy gospodarzom za udostępnienie stadionu.
J. Piotrowski

"Książka i róża" - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
 Tradycyjnie jak co roku biblioteka uroczyście obchodziła Światowy Dzień Książki.  Z tej okazji przygotowano między innymi : wystawę na szkolnym korytarzu , a w dniu 23 IV nauczyciele byli " egzaminowani " ze znajomości lektur szkolnych. Nagrodą była przydatna dla każdego bibliofila zakładka do książki z logo " Światowego Dnia Książki ". Ponadto korytarz prowadzący do biblioteki zdobiły plakaty informacyjne a w czytelni  można obejrzeć wystawę zatytułowaną "Przyłapani na czytaniu ". Na wystawie zgromadzono plakaty z wizerunkami znanych osób ze świata  kultury, KTÓRE PROPAGUJĄ CZYTANIE KSIĄŻEK. Wprawdzie  miłośnikom książek nie były rozdawane  róże,  ale były zakładki i pocztówki dla tych, którzy w Tym Dniu wypożyczyli książkę z biblioteki.
M. Tkacz

Egzamin gimnazjalny

24 i 25 kwietnia uczniowie klas III przystapili do egzaminu gimnazjalnego, składającego się a dwóch części. 24.04 sprawdzali swoje umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, natomiast 25.04. rozwiązywali zadania matematyczno-przyrodnicze. Wszystkim trzecioklasistom życzymy wysokich wyników.
R. Zachwieja

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x