Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Grudzień
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Grudzień


Szkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego


1 grudnia 2008r w szkole odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego. W tym roku mogliśmy oglądać pokaz układów tanecznych trzech zespołów oraz jeden taniec indywidualny.
I miejsce zdobył zespół „No name” w składzie: Liwia Kubik, Magdalena Mendrala, Ilona Słowik, Aneta Węglarz.
II miejsce otrzymał zespół „Cherry” w składzie: Paulina Sypek, Paulina Pietrzak, Patrycja Jasiurkowska, Aleksandra Słowik, Paweł Wiercioch, Paweł Jasiurkowski.
Natomiast trzecie miejsce zajęli „solistka” Paulina Tokarczyk oraz zespół „Girls breaking law” w składzie Andżelika Kozłecka, Kamila Chlipała, Kamila Redel.
Wszystkie zespoły otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy.
Uczestnikom konkursu gorąco gratulujemy i zapraszamy na następny rok.


Program edukacyjny "Historia i kultura żydowska jako element wielokulturowości regionu"


Nasze gimnazjum uczestniczy w programie edukacyjnym zatytułowanym "Historia i kultura żydowska jako element wielokulturowości regionu" organizowanym przez Fundację Dzieci Pienin w Krościenku nad Dunajcem, a dofinansownym przez Fundację PZU w ramach konkursu dotacyjnego "Wzbogacanie oferty edukacyjnej na terenach wiejskich i w małych miastach".
Program realizowany jest od września 2008 roku, a planowane zakończenie to czerwiec 2009 roku. W programie uczestniczy 10 szkół z regionu. Nasze gimnazjum reprezentują uczniowie klasy I A: Natalia Moskalik, Anna Salamon, Mateusz Zachwieja, Krzysztof Zachwieja, Dominik Majerczak, Przemysław Lelito pod opieką nauczycielki Anny Szczepaniak. Przewidywana jest integracja młodzieży, warsztaty tematyczne w Krakowie, udział w plenerach i przedstawieniach teatralnych. Uwieńczeniem będzie wyjazd do Krakowa na Festiwal Kultury Żydowskiej. Ponadto uczniowie będą brać udział w konkursie recytatorskim. W końcowej fazie młodzież każdej szkoły przygotuje pracę badawczą, wykonywaną przez cały rok, poświęconą odszukaniu konkretnych śladów obecności historii i kultury żydowskiej w swojej miejscowości.
Obecnie nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch spotkaniach integracyjnych: 20 października oraz 5 listopada. Natomiast 27 listopada braliśmy udział w całodniowych warsztatach tematycznych w Krakowie, gdzie zwiedzaliśmy krakowski Kazimierz (byłe krakowskie getto, synagogi, cmentarze stary i nowy). Wrócilismy zmęczeni ale pełni niezapomnianych wrażeń.

Tenis stołowy


W miesiącu grudniu po raz kolejny zostały rozegrane mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Do zawodów zgłosiło się 24 dziewcząt i 36 chłopców. Zawody trwały 5 dni, były rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

Wyniki zawodów dziewcząt:
1. Karina Ondycz
2. Dominika Hamerska
3. Barbara Partyka
4. Katarzyna Partyka
5. Donata Kudłacz
6. Paulina Dulak
Wyniki zawodów chłopców:
1. Wojciech Zachwieja
2. Bartek Dulak
3. Szymon Węglarz
4. Łukasz Piszczek
5. Michał Wiercioch
6. Konrad Obrzud

Za zajęcie miejsc I – III zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a pierwsze szóstki dyplomy i nagrody rzeczowe, którymi były rakietki do tenisa. Gratulujemy najlepszym i dziękujemy wszystkim za udział, zapraszając na przyszły rok.

Puchar Burmistrza


Już po raz drugi zostały rozegrane zawody drużyn amatorskich w piłce siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Tak jak w poprzedniej edycji do zawodów zgłosiły się dwie drużyny reprezentujące Nasze Gimnazjum. Zespół występujący pod nazwą „Gimpol” wywalczył III miejsce, przegrywając z drugą drużyną różnicą zaledwie dwóch setów. Zespół „KS Pieniny” zdobył IX miejsce, niestety zawodnicy trenujący na co dzień kajakarstwo górskie musieli oddać kilka meczy walkowerem z powodu udziału w obozie kondycyjnym. Udział w turnieju był ciekawą formą spędzania wolnego czasu i doskonalenia umiejętności siatkarskich, nie tylko dla zawodników, ale także dla licznych kibiców.
(zdjęcia w galerii)
Przed Świętami Bożego Narodzenia

W ostatnim tygodniu zajęć szkolnych przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najładniejszy stroik świąteczny. W konkursie zwyciężyła uczennica klasy Ia – Anna Salamon. Główną nagrodą był bilet wstępu do parku wodnego dla 2 osób. Pozostali finaliści zostali nagrodzenie książkami oraz słodyczami.

Na kilka dni przed świętami przedstawiciele Samorządu złożyli życzenia zaprzyjaźnionym szkołom i instytucjom z terenu Szczawnicy. Rada Samorządu złożyła życzenia także nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. W klasach odbyły się Wigilie, a wszystkim towarzyszył świąteczny nastrój.

19 grudnia w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, aby uczestniczyć w przedświątecznym spotkaniu opłatkowym. W świątecznej scenerii szopki betlejemskiej uczniowie klasy Ia przedstawili zebranym Jasełka Misyjne. Ciekawe dialogi, barwne stroje, wspólne śpiewanie kolęd i życzenia świąteczne pokazały ogrom pracy, jaką włożyli uczniowie naszej szkoły w przygotowanie przedstawienia.
Serdeczne podziękowania należą się całej klasie I a oraz uczniom klasy I b za włączenie się w przygotowanie Jasełek, a także uczniom klasy III d za wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Serdecznie dziękuję uczniom, którzy włączyli się, podczas zajęć świetlicowych, w wykonanie pozostałej dekoracji do przedstawienia, a także Dominice Zachwiei, Natalii Baziak, Januszowi Wierciochowi za grę na skrzypcach i gitarze.
Całość umilał nam śpiew Iwony Zubek, Ramony Majerczak oraz Aleksandry Rzońcy i Agnieszki Regiec. Akademia była prowadzona przez Kamilę Cygler i Karola Gąsienicę, nad nagłośnieniem podczas apelu czuwał Adam Olędzki.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x