Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Luty
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Luty

III Pieniński Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego

Już po raz trzeci nasze gimnazjum zorganizowało pieniński przegląd szkolnych zespołów tańca nowoczesnego. W tym roku do konkursu zgłosiło się 10 zespołów, niestety z przyczyn niezależnych od nas wystąpiły tylko cztery.
Najlepszą grupą taneczną został zespół „ Diamonds girls” z naszego gimnazjum w składzie: Liwia Kubik, Magdalena Mendrala, Ilona Słowik, Anna Kudłacz, Aldona Przychodzka, Anna Matuła.
Drugie miejsce zdobył zespół „Gold stars” z gimnazjum w Krościenku, trzecie „Cherry” z naszego gimnazjum, a czwarte zespół „Big stars” z gimnazjum w Krościenku.
Komisja wybrała również najlepszą tancerkę i najlepszego tancerza konkursu. Tytuł najlepszej tancerki otrzymała Magdalena Mendrala, a tancerza Paweł Wiercioch, obydwoje z naszego gimnazjum.
Wszystkim zespołom gratulujemy.


Z wizytą w Indochinach

Dnia 12 lutego 2009 r w murach naszego gimnazjum gościliśmy podróżnika p. Ryszarda Stabacha, który na spotkaniu z młodzieżą i nauczycielami dzielił się wrażeniami z podroży po Płw. Indochińskim. Była więc mowa o historii, kulturze i życiu codziennym mieszkańców Wietnamu i Kambodży. Są to państwa biedne, zniszczone przez wojny domowe i dyktaturę Pol Pota (Kambodża). Wstrząsającym obrazkiem z ulic Kambodży są osoby okaleczone przez wybuchy min licznie porozrzucanych po całym kraju. Na terenach wiejskich domy wznosi się na palach, aby chroniły przed częstymi monsunowymi powodziami. Ściany wykonuje się z bambusa a dach pokrywa się liśćmi palmowymi. Na rzekach i morzu można spotkać całe kolonie pływających domów tzw. sampany czyli łodzi mieszkalnych które służą również do połowu ryb i przewozu towarów. Najbardziej rozpowszechnionym środkiem lokomocji na ulicach miast są rowery i motocykle, niewielu mieszkańców stać na samochód.
Osobliwa jest kuchnia orientalna z takimi przysmakami jak: potrawy z węży i psa, pieczone pająki i chrząszcze. Młodzież miała okazję podziwiać kobrę zalaną winem ryżowym.
Prezentacja multimedialna wzbudziła wielkie zainteresowanie młodzieży, toteż z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z podróżnikiem.


Mistrzynie snowboardu!

W miesiącu lutym odbyły się mistrzostwa powiatu i mistrzostwa województwa w snowboardzie. W zawodach brała udział bardzo skromna reprezentacja Naszego Gimnazjum – siostry Barbara i Katarzyna Partyka. Zawody były rozgrywane na stoku „Polczakówka” w Rabce.
3 lutego zostały przeprowadzone zawody powiatowe, w których Basia zajęła I miejsce, a Kasia była II. Tym sposobem w punktacji drużynowej szkół Nasze Gimnazjum okazało się najlepsze w powiecie. 12 lutego odbył się finał wojewódzki, tym razem lepsza okazała się Kasia, która wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Województwa Małopolskiego w Snowboardzie w kategorii szkół gimnazjalnych, Basia zajęła IV miejsce, a drużynowo dziewczęta wywalczyły dla szkoły III miejsce w Małopolsce. G R A T U L U J E M Y ! ! !
Dziękujemy Panu Zbigniewowi Partyce, że znalazł czas i chęci, aby pojechać z córkami na zawody.


Narty, narty, narty…

W miesiącu lutym uczniowie Naszego Gimnazjum brali udział w zawodach o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w Narciarstwie Alpejskim”- 4 II Szczawnica (Szafranówka) oraz w Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego Szkół Gimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim 11 II Kluszkowce.
W tym roku w zawodach o puchar Burmistrza była słaba frekwencja uczniów z innych gmin, dlatego bez problemu nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca, a Szczawnica zdobyła puchar za I miejsce.
Dziewczęta: I. Natalia Hajduk
II. Aleksandra Kalata
III. Izabela Bryja
IV. Anna Salamon
Chłopcy: I. Adam Olędzki
III. Oliver Marzec
IV. Konrad Oleś
V. Jakub Bańkosz
VIII. Grzegorz Bohun
Natalia i Adam otrzymali także puchary za najlepsze czasy całych zawodów.
Frekwencja dopisała w zawodach powiatowych (70 zawodników). Najlepsze wyniki z naszych uczniów osiągnęli: IV. Natalia Hajduk
X. Aleksandra Kalata
XII. Joanna Urban
XV. Izabela Bryja
VII. Adam Olędzki
XII. Oliver Marzec
XIV. Jakub Bańkosz
W punktacji drużynowej Nasze Gimnazjum zdobyło III miejsce.
Natalia i Adam uzyskali prawo startu w Małopolskiej Gimnazjadzie w Narciarstwie Alpejskim.© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x