Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Rok szkolny 2009/2010 wrzesień
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Rok szkolny 2009/2010

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

1 września społeczność szkoły uczestniczyła w inauguracji roku szkolnego 2009/2010. Obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele parafialnym p.w. Św. Wojciecha w Szczawnicy. Dalszą część uroczystego spotkania stanowił apel szkolny. W jego trakcie przedstawiciele Samorządu uczniowskiego przypomnieli wydarzenia z września 1939 roku, w związku z 70 – tą rocznicą wybuchu II wojny światowej. Pamięć o poległych została uczczona, przez zebranych, minutą ciszy. Dyr. szkoły, p. Barbara Waruś, powitała uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły po wakacyjnym odpoczynku. Szczególnie serdecznie zostali przywitani uczniowie klas pierwszych, którzy tego dnia po raz pierwszy znaleźli się w murach nowej szkoły. Uczniowie poszczególnych zespołów klasowych spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy w trakcie spotkań przekazali informacje dotyczące organizacji roku szkolnego, a także przepisów BHP.


I Festiwal Bajki i Baśni

W sobotę 5 września uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w Festiwalu Baśni i Bajki, organizowanym przez Uzdrowisko Szczawnica oraz firmę Thermaleo. Zaprezentowali spektakl ,,Mały Książę’’ oparty na powiastce filozoficznej Antoine’a de Saint- Exupery’ego. Do tego przedstawienia przygotowywali się już w ubiegłym roku szkolnym, biorąc udział w zajęciach kółka teatralnego. Zmierzenie się z tego rodzaju tekstem o charakterze filozoficznym nie było łatwe, ale dostarczało wielu emocji, ponieważ zmuszało do odkrywania symboliki utworu i szukania ciekawych rozwiązań scenicznych. A poza tym okazało się, że zabawa w teatr może być przyjemnością, a nie tylko kolejnym szkolnym obowiązkiem. Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów, którzy zaprojektowali im piękne stroje, pomagali w przygotowaniu scenografii, a co najważniejsze wspierali swoją obecnością w czasie występu.
W przedstawieniu wystąpili:
Mały Książę – Bartłomiej Kołodziejski kl. II d
Róża, Żmija – Karolina Nowak kl. II c
Lis – Agnieszka Roszko kl.II c
Dziewczynka – Natalia Moskalik kl. II a
Bankier – Krzysztof Zachwieja kl. II a
Pani Geograf – Dominika Wyrostek kl. II d
Królowa – Karolina Węglarz kl. II d
Latarni, Pijak – Maciej Wiercioch kl. II d
Ojciec, Pilot – Szymon Śliwiński kl.II d
Próżny – Ania Smolarska kl. IId
Zespół taneczny: Magdalena Mendrala kl. III d, Liwia Kubik kl. III d, Aleksandra Kalata kl. III d, Iwona Gurgul kl. III d, Aldona Przychodzka kl.IIId.


Zajęcia w PPN

We wrześniu rozpoczęły się zajęcia dla uczniów naszego gimnazjum organizowane przez Pieniński Park Narodowy. Klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu nt. „Będę właścicielem gospodarstwa rolnego”. Zajęcia odbyły się w obiektach i na terenie Parku Narodowego (Polana Majerz, Dolina Harczygrunt). Podczas zajęć omawiane były następujące zagadnienia: tradycyjna a intensywna gospodarka rolna, produkcja zdrowej żywności, pospolite gatunki roślin, roślinność charakterystyczna dla różnych rodzajów łąk, ochrona przyrody w Pienińskim Parku Narodowym. Młodzież wizytowała bacówkę, przyglądała się tradycyjnym sposobom produkcji serów, obejrzała film edukacyjny i wykonywała ćwiczenia w terenie z kartami pracy i mapą.


IV Spotkanie Mendrali od Tischnera

W dniu 19 września w Jaworkach odbyło się IV Spotkanie Mendrali od Tischnera, miało ono tytuł "Ksiądz profesor w oczach dzieci". W wydarzeniu wzięła również udział młodzież naszego gimnazjum, wszak naszym patronem jest ks. prof. Józef Tischner.
Uczniowie zaprezentowali program artystyczny zatytułowany "Pamięć o księdzu Tischnerze", przeplatany piosenkami śpiewanymi przez zespół Juhasy.
Ważne jest to, że dziewczęta i chłopcy wygłaszali, między innymi, wiersze napisane przez siebie na cześć patrona, który jest dla nich - młodych gimnazjalistów, górali - drogowskazem. Przypomnieli także, na kim on sam się wzorował i to, że nauka i wiara były dla księdza Tischnera bardzo ważne w zdobywaniu życiowych doświadczeń.
Scenariusz programu przygotowała p. K. Ciesielka, a oprawiła muzyką p. E. Zachwieja.


Po lekcjach pływam - pozalekcyjne zajęcia dla młodzieży

Klub Sportowy „Pieniny” w bieżącym roku szkolnym kontynuuje projekt „Po lekcjach pływam”, którego celem jest zagospodarowanie czasu wolnego oraz zapoznanie młodzieży z zasadami bezpieczeństwa nad wodą. Zajęcia skierowane są głównie do młodzieży gimnazjalnej i będą odbywały się na basenie w DW Budowlani w czwartki od godz. 15.30. Opiekę będzie sprawowała pani Dorota Cebula. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.Szachowe Mistrzostwa

Uczniowie Naszego Gimnazjum po raz pierwszy wzięli udział w zawodach rejonowych w szachach. Turniej rozegrano 24 września w Szkole Podstawowej w Krościenku. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z terenu gmin: Krościenko n/D, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna oraz miasto Szczawnica. W zawodach udział wzięło 37 uczniów. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcin Wiercioch, Karol Poręba, Maciej Poręba, Tomasz Kufel, Michał Ciesielka i Kacper Pałka odnotowała bardzo dobry występ, zajmując czołowe miejsca.
Wyniki zawodów w kategorii gimnazjów:
1 miejsce Krystian Ziemianek Gimnazjum Tylmanowa
2 miejsce Marcin Wiercioch Gimnazjum Szczawnica
3 miejsce Damian Faron Gimnazjum Ochotnica Dolna
4 miejsce Karol Poręba Gimnazjum Szczawnica
5 miejsce Piotr Radecki Gimnazjum Łapsze Niżne
Nagrody wręczyli Wójt Gminy Krościenko n/D - Pan Stanisław Gawęda,
właściciel firmy ETNA - Pan Edward Kordas (fundator medali), Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krościenku n/D - Pani Małgorzata Koterba.
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x