Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Październik
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Październik

I Bieg Przyjaźni

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Szczawnicy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krościenku byli organizatorami „I Biegu Przyjaźni”, w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu gmin Krościenka i Szczawnicy. Trasą biegu dla szkół podstawowych była ścieżka rowerowa wzdłuż Grajcarka z metą przy dolnej stacji PKL Palenica, gimnazjaliści startowali z przystani flisackiej na Piaskach i także dobiegali pod Palenicę (ok. 3 km.), najdłuższy dystans pokonali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy pod Palenicę musieli dobiec z rynku w Krościenku (ok. 6 km.). Na mecie zawodnicy mogli częstować się wodą mineralną, kiełbasą z ogniska (dyspensa od Ks. Proboszcza gdyż bieg odbywał się w piątek 2 X) i gorącą herbatą. Najlepszym zawodnikom nagrody, medale i puchary wręczali: sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica pan Tomasz Hurkała i pan Józef Sarata znany szczawnicki działacz sportowy.
Najlepsi zawodnicy w kategorii gimnazjów:
Dziewczęta:
1. Izabela Węglarz - Sz-ca
2. Weronika Ondycz - Sz-ca
3. Izabela Bejska - K-ko
4. Anna Pietrzak - Sz-ca
5. Sylwia Kotarska - K-ko
6. Ewelina Hryc - K-ko
7. Ewa Hurkała - Sz-ca
8. Aleksandra Kalata - Sz-ca
Chłopcy:
1. Marek Wójcik - K-ko
2. Mariusz Gil - Sz-ca
3. Łukasz Jama - K-ko
4. Dawid Bochnak - K-ko
5. Dariusz Szczepaniak - Sz-ca
6. Damian Hurkała - Sz-ca
7. Paweł Jasiurkowski - Sz-ca
8. Maciej Słowik - Sz-ca


"Trzeba mieć radość w myśleniu i myślenie w radości."

Ta myśl ks. prof. Józefa Tischnera towarzyszyła uroczystości Ślubowania klas pierwszych, które tradycyjnie połączone było ze Świętem Edukacji Narodowej, a odbyło się 14 października w naszej szkole .
W czasie tej akademii uczniowie pierwszych klas ślubowali na sztandar, obiecali, że będą starali się dobrze wypełniać swoje obowiązki i nie zawiodą nadziei, pokładanej w nich przez rodziców i nauczycieli.W czasie swojego wystąpienia p. dyr. B. Waruś podkreślała jak ważne jest to, żeby dobrze zacząć i dbać o swój rozwój intelektualny, wykorzystując każdą szansę, którą daje nowa szkoła. Spotkanie nauczycieli, rodziców i uczniów upłynęło w miłej, refleksyjnej atmosferze poezji i pogodnej piosenki. A zamknięte zostało klasycznym fragmentem ,,Małego Księcia’’ Antoina de Saint Exupery , dotyczącym przyjaźni.


Gramatyka na wesoło

19 października wszystkie klasy uczestniczyły w minispektaklu pt.”Gramatyka polska”. To już po raz trzeci w naszym gimnazjum aktorzy scen krakowskich, Wojciech Habela i Jacek Lecznar z Agencji Artystycznej PRO- ART – KRAK, prezentowali swój program. W tym roku chcieli przybliżyć, w sposób zabawowy, zawiłości gramatyki polskiej, przede wszystkim części mowy odmienne i nieodmienne oraz części zdania.
W pierwszej części programu dowcipnie zostały zaprezentowane wiersze związane z gramatyką. W drugiej części aktorzy „wezwali” do odpowiedzi publiczność. Wspólne ćwiczenia gramatyczne były przeplatane podpowiedziami twórców programu i widowni.
Taka forma utrwalenia wiadomości z gramatyki na pewno może się podobać, a przede wszystkim stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy z języka polskiego.


XVI Festiwal Papieski

W dniu 18 października miał miejsce już XVI Festiwal Papieski organizowany z inicjatywy Teatru Regionalnego w Krakowie przez Urząd Gminy Biały Dunajec, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Związek Podhalan o/Biały Dunajec.
Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Wolności". Celem Festiwalu jest popularyzacja utworów literackich, teatralnych, muzycznych poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II i Jego dziejowemu posłannictwu oraz obecnemu Papieżowi Benedyktowi XVI.
W Festiwalu udział wzięło pięć uczennic naszego gimnazjum, ich prace związane były z różnymi kategoriami konkursowymi. Najważniejsze jest to, że zostały laureatkami.


Konkurs literacki i plastyczny:

I miejsce - kategoria poezja - Natalia Olszewska kl. III D
I miejsce - kategoria proza - Maria Szczepaniak kl. I A
I miejsce - kategoria plastyczna - Aleksandra Kalata kl. III D
III miejsce - kategoria proza - Agnieszka Sergiel kl. III D
wyróżnienie - kategoria proza - Anna Salamon kl. II A
Przy rozdawaniu nagród organizatorzy podkreślili, że prace naszych uczennic reprezentowały bardzo wysoki poziom. Do konkursu uczennice przygotowywały p. A. Ratułowska i p. A. Marcińska.


Konkurs plakatu ekologicznego

Dnia 5 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat promujący ekologiczne zachowanie czyli segregację śmieci.
Jury w składzie p. Jolanta Kaliszczak (vice-dyrektor szkoły), p. Maria Szołtysik (pracownik obsługi szkoły) i Paulina Sypek (z-ca przewodniczącego Rady Uczniowskiej Szkoły) wybrało 3 najciekawsze prace. Oceniana była treść i forma wypowiedzi.
Laureatkami zostały:
I miejsce – Aleksandra Kalata kl. III d
II miejsce – Karolina Weglarz kl. II d
III miejsce – Małgorzata Sopata kl. II a
Nagrody książkowe ufundował Urząd Miasta w Szczawnicy.
Zwyciężczyniom gratulujemy!
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x