Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Kwiecień
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Kwiecień

Ogólnoszkolny konkurs ortograficzny - "Mistrz ortografii"

9 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w ogólnoszkolnym konkursie ortograficznym pt. „ Mistrz ortografii” zorganizowanym przez nauczycieli języka polskiego. Reprezentanci klas I- III wyłonieni w eliminacjach klasowych pisali dyktando, wykazują się przy tym dobrą znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
„Mistrzami ortografii” zostali:
I miejsce- Kamil Wodziak ( kl. III d)
II miejsce- Ewa Duda ( kl. III a)
III miejsce- Michał Trojnarski ( kl. II c)
Gratulujemy!


Talenty Małopolski 2010

W dniu 09.04.2010r dziewczęta z naszego gimnazjum zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w XXIII Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2010”.Konkurs jak co roku odbywał się w Nowym Targu.
Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy reprezentowały dwa zespoły:
„No Name” – w składzie Magdalena Mendrala, Aleksandra Kalata, Patrycja Szewczyk, Aleksandra Pawlik, Iwona Gurgul, Aldona Przychodzka oraz
„Lie” – w składzie Izabella Bryja, Monika Majerczak, Aleksandra Moskalik, Urszula Bryja.
Gratulujemy zespołom pięknego występu a sponsorom dziękujemy za pokrycie kosztów wyjazdu na konkurs.


Konkurs twórczości własnej im. ks. prof. Józefa Tischnera

Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży postacią patrona szkoły, ks. prof. Józefa Tischnera, popularyzacja Jego twórczości, rozwijanie uzdolnień w kierunku twórczości własnej, dzielenie się wiedzą z zakresu życia i twórczości ks. Profesora poprzez własną twórczość młodzieży. Organizatorem konkursu była p. Anna Ratułowska.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach – literackiej i wiedzy o patronie. W kategorii literackiej wzięło udział 21 uczniów naszego gimnazjum. W kategorii wiedzy o patronie brali udział uczniowie pierwszych klas.
Uczniowie musieli wykazać się znajomością biografii i twórczości ks. Profesora, którą należało uwzględnić w pracy literackiej. Uczniowie samodzielnie tworzyli wypowiedź argumentacyjną w oparciu o literaturę. Przy pracach literackich wzięto pod uwagę:
- dobór cytatu i realizację,
- samodzielność pracy, własne przemyślenia,
- spójność wypowiedzi,
- dobór środków językowych,
- poprawność stylistyczną.
Komisja konkursowa w składzie:
p. Jolanta Kaliszczak (wicedyrektor),
p. Katarzyna Ciesielka, ks. S. Kocoł, wyłoniła laureatów konkursu.
Kategoria literacka:
I miejsce – Izabela Bryja (klasa II B), rozwinęła cytat:
„... W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość niczym niezdającej się zapełnić pustki...”
II miejsce – Natalia Bańkosz (klasa III D), rozwinęła cytat:
„...Do miłości się dorasta. Stopniowo staje się ona coraz wyraźniej doświadczeniem dobra. Nie dobra „dla mnie” ani dobra „dla ciebie”, ale dobra „dla nas ...”
III miejsce – Dominika Węglarz (klasa II C), rozwinęła cytat:
„... W dzisiejszym świecie nie wolność jest problemem. Wolność już jest. Pozostało pytanie: co z tą wolnością zrobić? ...”
Kategoria wiedzy o patronie:
I miejsce – Maria Szczepaniak (klasa I A)
II miejsce – Artur Majerczak (klasa I B)
Zwycięzcom gratulujemy.


Książka i róża - Światowy Dzień Książki

23 kwietnia to data, która już utrwaliła się w pamięci miłośników książki. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto wywodzi się z Katalonii, gdzie jest świętem narodowym, obchodzonym w dzień patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.
Oficjalnie święto - ustanowione przez UNESCO - książka ma od 15 lat. Przypada ono w dniu śmierci Miguela de Cervantesa oraz urodzin i śmierci Szekspira. 23 kwietnia to doskonały dzień na kupowanie upatrzonych tytułów; księgarze na całym świecie przygotowują promocje cenowe i zapraszają klientów na spotkania autorskie. Goście księgarni mogą liczyć na bezpłatne zakładki a każdy, kto w tym dniu dokona zakupu książki, otrzyma w prezencie różę.
Hasło tegorocznego Dnia Książki brzmiało: "KSIĄŻKI MÓWIĄ". W myśl tegoż hasła została przygotowana wystawa kilku prac plastycznych uczniów na szkolnym korytarzu. Prace podkreślały przede wszystkim wartość informacyjną, ale także zwracały uwagę na inne zalety książki. Wprawdzie nie rozdawaliśmy róż, ale każdy, kto skorzystał w tym dniu z biblioteki, otrzymał oryginalną zakładkę do książki z logo głównego organizatora obchodów tego święta: Polskiej Izby Książki. Warto tutaj nadmienić, iż plakaty oraz zakładki promujące ten dzień, można bezpłatnie otrzymać od Polskiej Izby Książki i z pewnością będą one stanowiły dodatkową atrakcję, a także są miłym akcentem popularyzującym ideę tego święta.


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x