Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Czerwiec
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Czerwiec

IX Wojewódzki konkurs literacko - plastyczny "Jan Paweł II - Patron Najgodniejszy"

Organizatorem konkursu jest Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie. Najważniejsze cele konkursu to: propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia; prezentowanie młodzieży postaci Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata; eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami; kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych i literackich; kształtowanie i rozwijanie u uczniów postaw solidarności z rówieśnikami z innych szkół.
W IX edycji konkursu wpłynęło 600 prac z całego województwa małopolskiego, prace te dotyczyły trzech kategorii: plastyczna, literacka, prezentacji multimedialnych. Uczniowie naszego gimnazjum (6 uczniów) brali udział we wszystkich kategoriach. Przedstawiciele naszej szkoły uzyskali wysokie miejsca:
kategoria literacka:
I miejsce - Konrad Oleś (klasa III A) za scenariusz wieczornicy z okazji kolejnej rocznicy śmierci Jana Pawła II
wyróżnienie – Maria Szczepaniak (klasa I A) za scenariusz wieczornicy z okazji kolejnej rocznicy śmierci Jana Pawła II
kategoria prezentacji multimedialnych:
III miejsce – Rafał Langowski (klasa III D) za prezentację multimedialną z ostatniej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski
kategoria plastyczna:
wyróżnienie – Iwona Gurgul (klasa III D) za pracę pt.: „Z Janem Pawłem II na pielgrzymim szlaku”
Organizatorzy podkreślili bardzo wysoki poziom prac naszych uczniów.


Szkolne Igrzyska Sportowe

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – zimna i opadów deszczu, w poniedziałek 21 czerwca w Naszym Gimnazjum odbył się „Dzień sportu szkolnego”. Musieliśmy zrezygnować z dyscyplin sportowych, które zaplanowane były na obiektach sportowych wokół szkoły. Wszystkie konkurencje zostały przeprowadzone w sali gimnastycznej i na szkolnych korytarzach. Mamy nadzieję, że mimo trudnych warunków organizacyjnych, święto sportu było udane. Wyniki poszczególnych konkurencji poniżej, a fotki w zakładce „Nasze zdjęcia”.
WYNIKI
Piłka siatkowa
DZIEWCZYNY:
I m – Paulina Sypek, Paulina Pietrzak, Maria Ciesielka
II m – Weronika Ondycz, Aleksandra Pawlik, Agata Dancewicz
III m – Monika Majerczak, Izabela Bryja
CHŁOPCY:
I m – Szymon Śliwiński, Paweł Jasiurkowski, Maciej Wiercioch
II m – Wojciech Zachwieja, Sebastian Nowak, Dariusz Szczepaniak
III m – Bartosz Węglarz, Piotr Czajka, Adam Walosik
Ergometr wioślarski
DZIEWCZYNY:
I m – Monika Majerczak
II m – Iwona Gurgul
III m – Maria Ciesielka
CHŁOPCY:
I m – Paweł Jasiurkowski
II m – Ryszard Zarotyński
III m – Dariusz Szczepaniak
Żonglerka piłką
DZIEWCZYNY:
I m – Weronika Ondycz
II m – Paulina Pietrzak
III m – Natalia Moskalik
CHŁOPCY:
I m – Dawid Niewiadomy
II m – Mateusz Gabryś
III m – Michał Dunikowski
Pływanie
DZIEWCZYNY DYST. 50 M
I m – Aleksandra Kalata
II m – Izabella Węglarz
III m – Joanna Wiercioch
DYST. 200 M
I m – Aleksandra Kalata
II m – Izabella Węglarz
III m – Iwona Gurgul
CHŁOPCY DYST. 50 M
I m – Sebastian Nowak
II m – Sylwester Syjud
III m – Kacper Pałka
DYST. 200 M
I m – Sebastian Nowak
II m – Kacper Pałka
III m – Filip Hamerski
Skakanka
DZIEWCZYNY:
I m – Ilona Ciesielka
II m – Weronika Ondycz
III m – Ewelina Ciesielka
CHŁOPCY:
I m – Szymon Śliwiński
II m – Dariusz Szczepaniak
III m – Adam Walosik
Rzuty do kosza
DZIEWCZYNY:
I m – Monika Majerczak
II m – Karolina Węglarz
III m – Natalia Wyrostek
CHŁOPCY:
I m – Szymon Śliwiński
II m – Mateusz Gabryś
III m – Wojciech Zachwieja
Król strzelców (zawody w PN rozegrane w maju)
Dariusz Szczepaniak
Tomasz Lach
Przeskoki przez linę
DZIEWCZYNY:
I m – Agata Dancewicz, Aleksandra Pawlik, Weronika Ondycz
II m – Natalia Wyrostek, Urszula Bryja
III m – Monika Majerczak, Izabela Bryja
CHŁOPCY:
I m – Jarosław Ciesielka, Wojciech Konopka
II m – Kamil Ciesielka, Wojciech Gałuszka
III m – Bartosz Węglarz, Mateusz Gabryś


"Przyszłość ma wiele imion..." - pożegnanie trzecich klas

24 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania trzecich klas. Mottem programu była refleksja „ ... Przyszłość ma wiele imion...” W pierwszej części, oficjalnej, prowadzący, Paulina Sypek i Sebastian Nowak, w imieniu wszystkich uczniów podziękowali nauczycielom za trzy wspólnie spędzone lata. Przyszłość jest dużym wyzwaniem, ale nasi absolwenci wyruszają w nią z dużym optymizmem. Oprócz refleksyjnych poetyckich utworów (recytatorzy: Paulina Gabryś, Agnieszka Kasprzak, Kinga Kostrzewa) była parafraza słynnego monologu Hamleta w wykonaniu Krzysztofa Salamona. Główną część uroczystości stanowiły nagrody dla uczniów trzecich klas. Pani dyrektor B. Waruś uhonorowała tradycyjnie statuetkami następujących uczniów:
Tytuł Najlepszej Humanistki otrzymała Katarzyna Zachwieja (klasa III D)
Tytuł Najlepszego Matematyka otrzymały dwie uczennice: Paulina Gabryś (klasa III C) i Iwona Gurgul (klasa III D)
Tytuł Najlepszego Ucznia otrzymały cztery uczennice: Paulina Gabryś (klasa III C), Agnieszka Kasprzak (klasa III C), Anna Spodnik (klasa III A), Paulina Sypek (klasa III C)
Tytuł Najlepszego Sportowca otrzymała Aleksandra Kalata (klasa III D).
Świadectwa ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem zostały wręczone:
Annie Spodnik, Adamowi Walosikowi (klasa III A)
Wojciechowi Zachwiei (klasa III B)
Paulinie Gabryś, Agnieszce Kasprzak, Paulinie Sypek, Paulinie Pietrzak, Marii Ciesielce (klasa III C)
Natalii Bańkosz, Iwonie Gurgul, Aleksandrze Kalacie, Natalii Olszewskiej (klasa III D).
Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Następnie poszczególni nauczyciele wręczyli nagrody dla finalistów i laureatów różnorodnych pozaszkolnych konkursów. Nagrody książkowe otrzymali również Ci uczniowie, którzy przez trzy lata aktywnie reprezentowali naszą szkołę w konkursach poetyckich i w zespole Juhasy oraz pracowali w Spółdzielni Uczniowskiej.
Tę cześć uroczystości zakończyły nagrody sportowe. P. Jacek Piotrowski podkreślił różnorodność dyscyplin sportowych, w których nasi „medaliści” osiągali duże sukcesy. Pamiątkowe sportowe medale otrzymali:
Dziewczęta: Maria Ciesielka, Iwona Gurgul, Aleksandra Kalata, Magdalena Mendrala, Katarzyna i Barbara Partyka, Paulina Pietrzak, Aldona Przychodzka, Paulina Sypek
Chłopcy: Sebastian Nowak, Konrad Oleś, Kamil Pawlik, Wojciech Róg, Adam Walosik, Wojciech Zachwieja
Nie zapomniano o rodzicach. Tytułem Przyjaciela Szkoły zostali wyróżnieni pani M. Murzyn oraz państwo M. i K. Olesiowie. Pani dyrektor wręczyła podziękowania wszystkim rodzicom, którzy aktywnie pomagali wychowawcom na przestrzeni trzech lat.
Druga część uroczystości należała do uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Klasę III A i III C reprezentowała grupa Freerunnerów w składzie: Konrad Oleś, Adam Walosik i Bartosz Węglarz; klasę III B Karol Poręba - wykonując gitarową wersję muzyki z filmu „Ojciec Chrzestny”; klasę III D zespół taneczny „No Name”, czyli Iwona Gurgul, Aleksandra Kalata, Magdalena Mendrala i Aldona Przychodzka.


Uczcili Patrona! - X rocznica śmierci ks. prof. J.Tischnera

28 czerwca minęła 10 rocznica śmierci ks. prof. Józefa Tischnera, której towarzyszyło wiele imprez okolicznościowych, a w części z nich brali udział przedstawiciele Naszego Gimnazjum.
Obchody rocznicy rozpoczęto w Krakowie, gdzie w piątek 25 VI pod opieką pana Jacka Piotrowskiego udała się ze sztandarem Szkoły delegacja w składzie Izabella Węglarz, Joanna Wiercioch i Tomasz Kufel. Uroczystość rozpoczęła się na ulicy Kanoniczej, pod ostatnim mieszkaniem Księdza Profesora. Po kilku przemówieniach, poczty sztandarowe szkół tischnerowskich przeszły w korowodzie ulicami Krakowa do kościoła Św. Piotra i Pawła gdzie pod celebrą Arcybiskupa Kazimierza Nycza, Metropolity warszawskiego, została odprawiona Msza Św. w intencji ks. Tischnera. W Mszy Św. brało udział, oprócz licznie zaproszonych gości ze świata nauki i polityki, kilkadziesiąt delegacji szkół tischnerowskich ze sztandarami. Z kościoła reprezentacje szkół przeszły na krakowski rynek, gdzie występowały góralskie zespoły folklorystyczne, niestety po ich występach delegacja Naszego Gimnazjum musiała wracać do Szczawnicy, a wrócili o godz.23.
Na kolejne dni obchody związane z 10 rocznicy śmierci ks. Tischnera przeniosły się do Łopusznej. W sobotę oprócz wielu imprez odbyło się spotkanie koordynatorów ze szkół tischnerowskich, w którym brała udział pani Anna Szczepaniak, a w niedzielę w uroczystościach uczestniczył pan Jacek Piotrowski.
W poniedziałek 28 VI grupa naszych uczniów pod opieką pani Magdaleny Styrylskiej i pana Jacka Piotrowskiego udała się na Turbacz, gdzie przy kaplicy papieskiej została odprawiona Msza Św. w intencji ks. Tischnera. Pogoda i warunki na szlakach turystycznych nie sprzyjały wędrówkom po górach, ale może tym bardziej przeżycia związane z wyjściem na Turbacz na długo pozostaną w pamięci uczestników wyprawy. W czasie mszy można było wysłuchać fragmentów homilii głoszonych przez ks. J. Tischnera na sierpniowych spotkaniach pod Turbaczem, a w godzinie, o której zmarł ks. Tischner zapadła głęboka cisza…
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x