Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Rok szkolny 2010/2011 wrzesień, październik
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Wrzesień, październik

Sukcesy naszych absolwentów w kajakarstwie górskim - MŚ i ME

Miło nam poinformować, że absolwenci naszej szkoły, zawodnicy Klubu Sportowego „Pieniny” Szczawnica, zdobyli cztery medale na Mistrzostwach Świata i Europy Juniorów w kajakarstwie górskim. Z bardzo dobrej strony pokazali się Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, którzy na Mistrzostwach Świata we francuskiej miejscowości Foix 11.07.2010 r. zdobyli indywidualnie brązowy medal. Należy zaznaczyć, że tę konkurencję wygrali również Polacy – bracia Andrzej i Filip Brzezińscy, wychowankowie SKS Sokolica Krościenko, a obecnie reprezentujący AZS AWF Kraków.
Miesiąc później, w dniach 5 – 7.08.2010 r., nasza reprezentacja wystartowała na Mistrzostwach Europy w Markkleebergu, w Niemczech. Tak udanego występu polskiej reprezentacji na ME już dawno nie było. Zdobyliśmy w sumie 7 medali i w klasyfikacji medalowej Polska zajęła drugą pozycję, ustępując tylko reprezentacji Niemiec. Najbardziej cieszy sukces trójki naszych medalistów, Michał Wiercioch z Grzegorzem Majerczakiem zdobyli dwa złote medale, zarówno indywidualnie jak i zespołowo w konkurencji C2. Po brązowy medal sięgnął także Rafał Polaczyk w konkurencji K1. W konkurencji zespołowej, oprócz pienińskich kajakarzy, na podium stanęli: Andrzej i Filip Brzezińscy /AZS AWF Kraków/, Tomasz Kucia /SKS Sokolica Krościenko/ i Przemysław Plewa /Spływ Sromowce W./
Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy.
Więcej informacji i dokładne wyniki na stronie:
www.kspieniny.pl


Po lekcjach pływam ...

Po wakacyjnej przerwie, dla młodzieży naszego gimnazjum, zostaną zorganizowane bezpłatne zajęcia na basenie. Lekcję pływania odbywać się będą w D.W. „Budowlani”, w każdy wtorek o godz. 15.30. Zajęcia są kontynuacją projektu „Nauka i doskonalenie pływania” realizowanego przez K.S. „Pieniny” a finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Powiatowe biegi przełajowe

W dniu 1.10.2010r. w Nowym Targu odbyły się powiatowe biegi przełajowe. W tym roku Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy reprezentowali następujący uczniowie:
Katarzyna Wyrostek, Angelika Majerczak, Sandra Mieszczańczyk, Sylwia Wodziak, Ewa Hurkała, Natalia Wyrostek, Weronika Ondycz, Dominika Wyrostek, Karolina Węglarz, Rafał Bodziuch, Krzysztof Majerczak, Łukasz Proński, Mateusz Mlak, Jacek Bańkosz, Miłosz Kozielec, Dariusz Sajdak, Paweł Jasiurkowski, Mariusz Gil, Gabriel Bodziuch, Dariusz Szczepaniak, Damian Hurkała.
Zarówno dziewczęta jak i chłopcy startowali w oddzielnej kategorii wiekowej. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy zawodnicy pokonali długi dystans, wkładając w bieg wiele wysiłku.
Najlepszym biegaczem naszej szkoły okazał się Rafał Bodziuch, zdobywając 5 miejsce w swojej grupie wiekowej i tym samym będzie on reprezentował naszą szkołę na wojewódzkich biegach przełajowych. Wspólnie z Rafałem na zawody wojewódzkie zakwalifikowali się Mateusz Mlak i Damian Hurkała, zdobywając 7 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Z bardzo dobrej strony pokazali się również Dariusz Szczepaniak i Maciej Słowik, którzy w swoich grupach zdobyli 9 miejsce. BRAWO CHŁOPCY!
Wśród dziewczyn najlepiej pobiegła Natalia Wyrostek (12m.), Sandra Mieszczańczyk (13m.), Weronika Ondycz (14m.) oraz Dominika Wyrostek (16m.).
Opiekunami na zawodach byli Dorota Cebula i Jacek Żebracki.
Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY i zachęcamy do dalszego biegania.


Szachowe zmagania!

Szkoła Podstawowa w Krościenku była gospodarzem rejonowych zawodów w szachach. Tegoroczny turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem i wzięło w nim udział 63 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z rejonu Pienin.
Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Wiercioch, Maciek Poręba, Tomek Kufel, Michał Ciesielka, Piotrek Gruca, Wojtek Trojnarski i Piotrek Szulc.
Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na grupy eliminacyjne, w kategorii gimnazjów było 19 uczestników w trzech grupach, a z każdej grupy do finału awansowało dwóch najlepszych szachistów. Nasi chłopcy spisali się wspaniale i trzech z nich awansowało do finału. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Zygmunt Soliwoda z Gimnazjum w Krościenku, drugie miejsce zajął Marcin Wiercioch, trzeci był Piotr Gruca, na szóstym miejscu uplasował się Michał Ciesielka. W punktacji drużynowej zwyciężyło Krościenko, wyprzedzając Naszą Szkołę jednym punktem, trzecie miejsce przypadło dla gimnazjum w Tylmanowej i Łapszach Niżnych.
Ze względu na duże zainteresowanie wspaniałą grą, którą są szachy, w najbliższym czasie odbędą się w naszej szkole zajęcia dla wszystkich chętnych, którzy chcą poznać zasady gry w szachy i miło spędzić czas. Zapraszam do sprawdzenia własnych możliwości, a gra, wbrew pozorom, nie jest taka trudna. Zgłoszenia do pana Jacka Piotrowskiego.


Święto Sportu

Święto sportu szkolnego jest już długoletnią tradycją Naszego Gimnazjum, lecz w tym roku po raz pierwszy odbyło się ono jesienią, a nie jak zawsze wiosną. W piątek 8 października wszyscy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje możliwości w różnych, nie zawsze typowych, konkurencjach sportowych. Były rzuty do kosza, odbicia piłką siatkową, żonglerka piłką nożną, przeskoki przez skakankę, przeskoki przez linę, przeciąganie liny, bieg sprinterski i sztafetowy, strzały piłką na celność i próba na cykloergometrze wioślarskim. W każdej konkurencji komisję sędziowską stanowili nauczyciele naszej szkoły, którzy często sami sprawdzali własne umiejętności sportowe, biorąc czynny udział w zawodach. Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny, gdzie zawodnikom kibicowała prawie cała szkoła, a każda drużyna chciała być najlepsza ze względu na duży prestiż tej konkurencji. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs strzałów piłką na celność, niektórzy przeliczyli się z własnymi umiejętnościami, nie mogąc trafić w tarczę o średnicy 60 cm z odległości 2 metrów. Najlepszy zawodnik trafił z 25m. Dyplomy, medale, puchary i nagrody zostaną wręczone na specjalnym apelu. Z przykrością trzeba niestety zauważyć, że niektórzy uczniowie (często za aprobatą rodziców) zlekceważyli Dzień Sortu, nie przychodząc do szkoły. Taka postawa pokazuje stosunek uczniów i rodziców do obowiązków szkolnych i zachowań prozdrowotnych, mamy nadzieję, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy.
W listopadzie odbędą się kolejne zawody sportowe, będą to mistrzostwa chłopców i dziewcząt w tenisie stołowym (mecze rozgrywane będą we wtorki po 7 lekcji). ZAPRASZAMY!!!

Wyniki Dnia Sportu poniżej.
Wyniki:
Dziewczyny / chłopcy
Bieg 40 m
1. Katarzyna Wyrostek, Damian Hurkała
2. Angelika Majerczak, Dariusz Szczepaniak
3. Anna Bańkosz, Tomasz Mastalski
Rzuty do kosza
1. Karolina Węglarz, Krystian Kubik
2. Karolina Krupa, Piotr Szulc
3. Weronika Ondycz, Maciej Zachwieja
Przeskoki przez skakankę
1. Sylwia Wodziak, Jacek Szczepaniak
2. Liliana Bogdan, Mateusz Gabryś
3. Iwona Zubek, Kacper Dulak
Odbicia piłki siatkowej
1. Agata Dancewicz, Tomasz Mastalski
2. Weronika Ondycz, Paweł Jasiurkowski
3. Monika Majerczak, Jakub Zachwieja (II B)
Żonglerka piłką
1. Sandra Mieszczańczyk, Tomasz Mastalski
2. Natalia Wyrostek, Dariusz Szczepaniak
3. Weronika Ondycz, Grzegorz Barcik
Ergometr wioślarski
1. Iwoan Zubek, Paweł Jasiurkowski
2. Aleksandra Dubik, Maciej Zachwieja
3. Krystyna Krzywdzińska, Kamil Ciesielka
Sztafeta
1. Izabela Bryja, Monika Majerczak, Dariusz Szczepaniak, Damian Hurkała
2. Weronika Ondycz, Agata Dancewicz, Miłosz Kozielec, Dariusz Sajdak
3. Katarzyna Wyrostek, Joanna Zaziąbło, Łukasz Proński, Mateusz Gabryś
Przeciąganie liny
1. Dorota Wiercioch, Monika Majerczak, Małgorzata Sopata, Anna Salamon
1. Maciej Gabryś, Oliwer Jurkowski, Tomasz Mastalski, Damian Hurkała,
Dariusz Szczepaniak
2. Liliana Bogdan, Kinga Zachwieja, Sylwia Wodziak, Agnieszka Łazarczyk, Natalia Wyrostek, Ramona Majerczak
2. Paweł Jasiurkowski, Jarosław Ciesielka, Łukasz Budzyk, Ryszard Zarotyński, Jan Węglarz
3. Anna Bańkosz, Justyna Zachwieja, Natalia Komornicka, Angelika Majerczak, Iwona Zubek
3. Dariusz Sajdak, Jakub Salamon, Jacek Szczepaniak, Filip Hamerski, Miłosz Kozielec
PN Strzały na celność
1. Anna Bankosz, Jakub Kostrzewa
2. Sylwia Wodziak, Łukasz Zarotyński
3. Katarzyna Wyrostek, Piotr Szkarłat
Przeskoki przez linę
1. Miłosz Kozielec, Agata Dancewicz, Jacek Szczepaniak
2. Iwona Zubek, Agnieszka Regiel, Ramona Majerczak
3. Karolina Nieć, Monika Słowik, Joanna Zaziąbło


V Spotkanie Mendroli od Tischnera

Uczniowie naszego gimnazjum, które nosi imię księdza profesora Józefa Tischnera, uczestniczyli w V Spotkaniu Mendroli od Tischnera, czyli spotkań bohaterów jego „Historii filozofii po góralsku”. Uroczystość poświęcona ks. prof. J. Tischnerowi w 10 rocznicę śmierci rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele w Jaworkach, w czasie której obecny był poczet sztandarowy naszej szkoły, a gimnazjaliści odczytali modlitwę wiernych.
W części artystycznej grupa uczniów gimnazjum, wspólnie z aktorami scen krakowskich, p. Jerzym Palem i p. Ziną Zagner, zaprezentowała program artystyczny pt.: „Myśli pozostawione potomnym”. Aktorzy odczytali myśli, uczniowie wiersze poświęcone patronowi i wypracowania naszych gimnazjalistów odwołujące się do myśli ks. prof. J. Tischnera. Występ uczniów naszej szkoły, który wprowadził nastrój zadumy i refleksji, został nagrodzony gromkimi brawami i podziękowaniami p. Kazimierza Tischnera.


"Jeśli droga jest długa, idźmy razem ..." - ślubowanie klas pierwszych

14 października odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, nasi nowi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci w poczet gimnazjalistów. Przedstawiciele poszczególnych klas złożyli uroczyste ślubowanie, w którym, między innymi, obiecali sumiennie wypełniać obowiązki ucznia gimnazjum, przynosić chlubę rodzicom, być wrażliwym na potrzeby innych oraz rzetelnie wykonywać swoje obowiązki i dać z siebie wszystko, co najlepsze. Prowadzący uroczystość podkreślali, że życie jest wędrówką, poszukiwaniem, błądzeniem, zdobywaniem wiedzy o ludzkim istnieniu i właśnie w nowej szkole, gimnazjum, pierwszoklasiści rozpoczynają „kolejną podróż” po tajemnym labiryncie wiedzy. Pani dyrektor B. Waruś w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że nowa szkoła, to możliwości nowych przyjaźni, które mogą przetrwać próbę czasu i istnieć do „jesieni życia”.
Na tej uroczystości nie zabrakło życzeń dla nauczycieli i wychowawców w związku z Dniem Edukacji Narodowej.
Program poetycko – muzyczny przygotowały: p. Renata Zachwieja, p. Ewa Zachwieja, oprawę plastyczną p. Jadwiga Zachwieja.


XVII Festiwal Papieski

Dnia 17 października w auli Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu odbył się XVII Festiwal Papieski organizowany przez Gminną Bibliotekę im. Z. Solarzowej. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem: "Jan Paweł II - Odwaga świętości".
Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursie multimedialnym i literackim poświęconym Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II oraz Benedyktowi XVI.
Sukcesy naszych uczniów w poszczególnych konkursach:
- multimedialnym: prezentacja upamiętniająca miejsca pobytu Jana Pawła II na Podhalu - I miejsce Jakub Pałka kl. I c
- literackim: poezja - I miejsce Liliana Bogdan kl. I b
- literackim: proza - list do Jana Pawła II, I miejsce Maria Szczepaniak kl. II a
- literackim: proza (rozprawka) - I miejsce Anna Salamon kl. III a
Zwycięzcom gratulujemy.


Spektakl "Sen o Helladzie"

Dnia 19 października w naszej szkole odbył się spektakl pt.:"Sen o Helladzie", który nawiązywał do mitów greckich (mit o Prometeuszu), twórczości Homera oraz do starożytnego teatru.
Dwóch aktorów scen krakowskich (Wojciech Habela i Jacek Lecznar) próbowało, wykorzystując prostą, ale wymowną scenografię, zaciekawić naszą młodzież światem antycznym, jego wierzeniami, kulturą, zdobyczami. Artyści wcielali się w role herosów, władców, bogów. Gimnazjaliści żywo reagowali na poczynania aktorów, ale największe emocje wzbudzało zaangażowanie do przedstawienia wybranych uczniów.
Cały spektakl bardzo podobał się młodzieży. Kontakt z kulturą żywego słowa pozwolił lepiej zapamiętać wiadomości związane ze światem starożytnym.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x