Portal - Szczawnica
Strona główna / Archiwum / Czerwiec
Sobota - 18 sierpnia 2018 Bogusława, Bronisława, Ilony     
Kontakt / Godziny pracy
Plan lekcji SP2 i Gimnazjum
Lekcje i przerwy
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Wykaz zajęć dodatkowych
Dni wolne 2017/2018
O naszym patronie
Historia szkoły
Projekty realizowane przez szkołę
Nauczyciele
Wychowawcy klas
Samorząd uczniowski
Biblioteka szkolna
Nasze zdjęcia
Dokumentacja gimnazjum
Linki do ciekawych stron w Internecie
Dla rodziców
Archiwum
polski
Czerwiec

Dzień Języków Obcych

Dnia 17.06.2011r. w naszej szkole odbył się już drugi Dzień Języków Obcych.
Przez cały dzień uczniowie mieli okazję poznać ważne postacie oraz miejsca związane z krajami anglo - i niemieckojęzycznymi dzięki plakatom konkursowym przygotowanym przez ich kolegów i koleżanki. Wykonawcami najlepszych prac (w ocenie jury) okazały się: Karolina Nowak (I miejsce), Monika Majerczak i Dorota Wiercioch (II miejsce) oraz Magdalena Trzeszczoń i Anna Szczepaniak (III miejsce).
Na drugiej lekcji na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie pt.: „Historia Czerwonego Kapturka na wesoło”, w którym wystąpili uczniowie z klas II i III naszego gimnazjum, a wśród nich: Izabela Bryja (Czerwony Kapturek), Urszula Bryja i Natalia Moskalik (koleżanki Kapturka), Aneta Mrożek (mama Kapturka), Iwona Zubek (babcia Kapturka) Paulina Wiercioch (zając), Przemysław Lelito (narrator), Dawid Truchoń (wilk), Aleksander Słowik (doktor), Krzysztof Misztal (tata Kapturka) i Ryszard Zarotyński (Leśniczy). Sądząc po atmosferze oraz reakcjach publiczności, widzowie dobrze się bawili, śmiechem i oklaskami nagradzając aktorów.
Na kolejnej lekcji miało miejsce dyktando z języka niemieckiego. Nikomu nie udało się napisać go bezbłędnie, jednak najbliżej tego osiągnięcia były Agnieszka Roszko, Dominika Węglarz oraz Izabela Gąsienica, które zdobyły najwyższe miejsca na podium.
Uczniowie, którzy chcieli się sprawdzić w roli tłumaczy języka angielskiego mieli ku temu okazję na czwartej lekcji. Spośród grupy śmiałków mierzących się z fragmentem dzieła J.R.R. Tolkien’a najlepszym okazał się Krystian Zaleski z klasy trzeciej.
Ostatnim punktem Dnia Języków był konkurs poezji i piosenki obcojęzycznej, w którym wystartowały dwa zespoły. Pierwsze miejsce zdobyło trio wokalno-gitarowe dziewczyn w składzie: Izabela Bryja, Urszula Bryja oraz Natalia Moskalik. Dziewczyny wykonały autorską piosenkę w języku angielskim. Drugie miejsce przypadło Natalii Moskalik (wystąpiła drugi raz), która śpiewała do akompaniamentu gitarowego Mateusza Walkosza.
Tym punktem zakończono drugi Dzień Języków Obcych w naszym gimnazjum.


"Jak szybko mijają chwile"- uroczystość pożegnania absolwentów

21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów naszego gimnazjum. Główna myśl akademii to: "Jak szybko mijają chwile, jak potok płynie czas." Program przygotowała pani Katarzyna Ciesielka, oprawę muzyczną pani Ewa Zachwieja, oprawę plastyczną pani Jadwiga Zachwieja.
Prowadzący (Karolina Węglarz, Maciej Wiercioch)podkreślili ulotność czasu. Trzy lata w gimnazjum minęły niepostrzeżenie. To trzy lata radości z sukcesów ale i gorycz porażek, to nowe przyjaźnie, to kolejny etap w życiu młodych ludzi, który pozostanie w pamięci, ponieważ "nic dwa razy się nie zdarza ...".
Najważniejszym punktem akademii było nagrodzenie przez panią dyrektor najlepszych absolwentów.
Tytuł najlepszego absolwenta otrzymała uczennica Karolina Węglarz (klasa III D), tytuł najlepszego humanisty Michał Trojnarski (klasa III C), dwóch uczniów otrzymało tytuł najlepszego matematyka - Przemysław Lelito (klasa III A) oraz Gabriel Bodziuch (klasa III B).
Osobnym wyróżnieniem został nagrodzony Maciej Zachwieja (klasa III D), który na przestrzeni trzech lat spędzonych w naszej szkole nie opuścił żadnego dnia nauki.
Następnie zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem. Takich świadectw było aż 19, otrzymali je:
klasa III A: M. Sopata, K.Regiec, A. Salamon, P. Lelito, A. Mrożek
klasa III B: M. Majerczak, G. Bodziuch, M. Gabryś, I. Bryja, D. Szczepaniak
klasa III C: I. Gąsienica, D. Węglarz, M. Poręba, M. Trojnarski, K. Zaleski, K.Nowak
klasa III d: K.Węglarz, D. Wyrostek, M. Wiercioch
Rodzice najlepszych absolwentów otrzymali listy gratulacyjne.
Podziękowania za trzyletnią pracę na rzecz szkoły otrzymali uczniowie pracujący w samorządzie uczniowski, spółdzielni uczniowskiej. Pani Ewa Zachwieja pożegnała członków zespołu regionalnego Juhasy, wręczając im pamiątkowe statuetki. Z kolei uczennica M. Wiercioch (klasa III B)otrzymała nagrodę książkową za zajęcie pierwszego miejsca w powiatowym konkursie na bajkę profilaktyczną.
Tradycją naszej szkoły jest nagradzanie uczniów, którzy reprezentują gimnazjum w różnorodnych dyscyplinach sportowych w zawodach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim a nawet międzynarodowym. Pan Jacek Piotrowski podkreślił wielkie zaangażowanie i prawdziwie sportową postawę naszych uczniów. Tytuł najlepszego sportowca otrzymały dwie osoby:
Dariusz Szczepaniak (klasa III B)
Paweł Jasiurkowski (klasa III D)
15 naszych sportowców otrzymało pamiątkowe medale.
Część oficjalną zakończyły podziękowania dla rodziców. Pani dyrektor podziękowała za pracę dotychczasowej radzie rodziców oraz rodzicom z poszczególnych klas trzecich.
W drugiej części uroczystości uczniowie klas trzecich zaprezentowali rzeczywistość szkolną z przymrużeniem oka. Wysłuchaliśmy humoru z zeszytów szkolnych, scenki o tym, co może przydarzyć się w czasie długiej przerwy oraz fragmentu sztuki A. Fredry "Śluby panieńskie".
Na zakończenie uroczystości uczniowie podziękowali nauczycielom za ich trzyletnią pracę.
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: x